Në Greqi qeshin me të madhe me atë që po ndodh në Shqipëri

Në emisionin show të së shtunës dhe dielës të titulluar “Savatokyriako me ton Manesis” në televizionin grek Alfa TV, drejtuesi i këtij emisioni N. Manesis komentoi edhe ngjarjet e Tiranës.

“Nuk mund të ndodhin gjëra të tilla në një vend të qytetëruar”,-u shpreh ai me ironi duke komentuar pamjet nga Tirana.

Në fakt Greqia ka parë skena të përleshjes me policinë të qytetarëve, por ku gjithmonë ruhej një linjë e kuqe, e cila ishte mosprekja e parlamentit.

Sikurse ka edhe raste në botë kur protestuesit sulmojnë ndërtesat e institucioneve pa prekur zyrat dhe dokumentacionin.

Por, pamje si ato të ‘98-ës kur u dogj kryeministria janë të denja për vende të Afrikës, ndwrsa sulmi ndaj selive të partive janë të denja vetëm nga parti me prirje fashiste dhe sigurisht jo të popujve të qytetëruar të Evropës moderne.

Ndaj nuk është çudi thënia e Manesis. Mendoni tani si i duken një francezi apo gjermani ato pamje, derisa habisin një grek./ Nga Dritan Hila-Dritare.net

” O kür..”/ Familjarët e Kiarës reagojnë pas ofendimeve për të: Na vjen keq, por për këtë duhet të…

Ajo është shtëpia më e famshme në Shqipëri dhe padyshim që ngjarjet e krijuara në shtëpinë e Big Brother Vip Albania janë në qendër...

Luizi rrëqeth me rrëfimin: Situatën më të vështirë në jetë, më ndihmoi ta kaloja deputeti i PS-së, ma zgjati dorën

Luizi i ka treguar Kiarës për një moment kur ka pasur një vështirësi edhe e ka ndihmuar deputeti i PS-së Benet Beci. Këngëtari rrëfen...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Çfarë nënkuptojnë pikat e bardha në thonj: Sëmundjet dhe…

Ja cilat janë barnat që mund ta shkaktojnë problemin   Njollat...

E habitshme…/ Enkel Demi e thotë troç: Po më çajnë k…

Gazetari dhe shkrimtari i mirënjohur Enkel Demi, i ftuar...

Ilir Shaqiri flet për Luiz Ejllin: Ka qetësinë time dhe batutat e Donaldit dhe duhet ta f…

Ilir Shaqiri ishte i ftuar në emisionin “Më lër...