Pak minuta pasi kishte nisur sulmin e dytë, misteri i telefonatës që ‘detyroi’ Berishën të tërhiqej

Pas 3 orësh protestë askush nuk e priste që Sali Berisha të tërhiqej ashtu në mënyrë të papritur dhe të njoftonte shpërndarjen e mbështetësve të tij për t’ia lënë ‘çlirimin e shtëpisë së demokratëve’ një dite tjetër.

Teksa ishte në tentativën e tij të radhës për të kaluar Lanën dhe por t’iu rikthyer selisë blu, papritur Berisha ndërroi mendje.

Gjatë gjithë kohës kur ishte i rrethuar nga militantët e tij Berisha është parë teksa komunikonte me mesazhe në celular. Dhe vetëm pak minuta pasi kishte deklaruar se do të rikthehej për sulmin e dytë Berisha njoftoi ‘shkrehjen’ e revolucionit.

Ende nuk dihet se cili ka qenë komunikimi dhe me kë ka folur Berisha që i është ndërruar mendja në atë moment kur dukej i vendosur. Por duket se fuqia e tij ka qenë shumë herë më e madhe se vendosmëria e Berishës për t’i marrë sa më parë fronin Bashës.

“Do të përjetoni më shumë gëzim”, kjo është java me fat në dashuri për këto shenja të horoskopit

Duke lënë ngadalë sezonin e Peshqve dhe duke mirëpritur atë të Dashit, periudha që po kalojmë është veçanërisht e rëndësishme dhe kalimtare.   Dielli lëviz në...

Eni i BBV i jep fund beqarisë me gazetaren e njohur? Dalin fotot nga ceremonia e tyre…

Disa fotografi të publikuara në faqet e tyre zyrtare në rrjetet sociale, ku gazetarja Sonila Musai shfaqet me vello nusërie dhe Eni Tare,   ish-banori i...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Fëmija me sindrοmën Dοwn i dashuruar pas Luizit: “ti nuk më pëlqen se e shan” video

Luizi ka marrë informacionin më të rëndësishëm nga njerëzit...

Eni i BBV i jep fund beqarisë me gazetaren e njohur? Dalin fotot nga ceremonia e tyre…

Disa fotografi të publikuara në faqet e tyre zyrtare...

Armando Broja i bën surprizën e bukur Luizit brenda në shtëpinë e BBV (foto)

Tashmë reality show “Big Brother VIP Albania” ka përfshirë...