Operatori “HERO” në protestën në PD, si qëndroi deri në fund edhe pse ndaj tij lëshohej ujë me presion (Video)

Në protestën e dhunshme që u zhvillua në selinë e Partisë Demokratike, vetëm ndërhyrja e policisë arriti të zmbrapste mbështetësit e Sali berishës, të cilët po tentonin të futeshin me dhunë në zyrën ku qëndronte Lulzim Basha dhe disa deputetë.

 

Në protestë nuk kishte vetëm demokratë, por edhe gazetarë e operatorë, drejt të cilëve u hodh gaz lotsjellës dhe sende të forta, për shkak se ishin afër me protestuesit për të sjellë “live” gjithçka që ndodhte në selinë e PD.

 

Mes tyre ishte edhe operatori “hero” i Fax News Mejken Sinka, i cili siç shihet në videon e mëposhtme, nuk e ka braktisur detyrën edhe pse drejt tij lëshohej ujë me presion nga policia.

 

 

I ARRESTUARI PËR TRITOLIN NDAJ POLICIT PRELË MILANI: NUK JAM UNË AUTORI

Dedë Nika, shtetasi i arrestuar nga policia vendore e Shkodrës si autori i dyshuar i vendosjes së tritolit tre vite më parë në banesën...

Horoskopi javor i Paolo Fox nga 30 janari deri më 5 shkurt 2023

Horoskopi javor i Dashit   Katër yje për Dashin. Zodiaku është në anën tuaj, nëse sapo po filloni një histori të re. Sidomos tani që Venusi...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Studentja shqiptare e mjekësisë merr pjesë në “Miss Connecticut USA”: Nëse ke vullnet i bën të gjitha

Emanuela Stakaj është studentja e shkencave të bio-mjekësisë që...

Ende ka mbetur kohë, por kush mendoni se e fiton ‘Big Brother’ Olta apo Luizi?

Varianti i parë është që fituesi i këtij edicioni...