Rrebeshe shiu e ulje temperaturash, sinoptikania Lajda Porja tregon si do jetë fundjava (Video)

Vendi ynë është nën ndikimin e masave të ngrohta e të lagështa, e si pasojë pritet që situata të vijojë me reshje shiu e kalime të lehta kthjellimesh.

Në një komunikim për “Vila24”, moderuar nga Brunilda Lahe, sinoptikania Lajda Porja sqaron se e diela do sjellë ndryshime të dukshme, ulje temperaturash dhe rrebeshe shiu, ndërsa java nis me mot të paqëndrueshëm.

Zonat malore pritet të kenë reshje të pakta dëbore dhe temperatura deri -2 gradë Celcius, duke iu afruar vlerave tipike të dimrit.

TE TJERA

spot_img