Kush është deputeti që përflitet për kryetar të ri të PD qe pajton Lulzim Bashen dhe Sali Berishen dhe zgjidh krizën (FOTO)

Situata e percarjes ne selinë blu është shumë e rëndë dhe po shkon në ekstremitete nga dy krahët si nga krahu i Berishës që ka me vete shumicën e antarësisë bazën dhe nga krahu i Bashës që ka një pjesë të deputetëve dhe kryesinë e PD, mëson ZYRTARE.net

 

Berisha ka thirrur një protest për marrë selinë e PD ndërkohë përflitet se Basha ka sjellë njerëz të armatosur për të mbrojtur selinë. Në mes të kësaj lufte të ashpër ështe një emër që i bashkontë dy palët dhe mund ti japë fund luftës mes Berishës dhe Bashës, shkruan ZYRTARE.net

 

Deputeti që i bashkon të dy balët është Alfred Rrushaj aktualisht kryetar i grupit parlamentar të PD. Që fillimisht u rreshtua në krahun e Bashës ndërkohe tani ka kaluar në pozicion asnjëanës. Kujtojmë që Rrushaj ka miqësi dhe me Boden dhe Berishën pasi ka ushtruar postin e zv ministrit të financave./ZYRTARE.net

 

Rritja e pagës, furrat në Tiranë njoftojnë rritjen e çmimit të bukës: Na mirkuptoni!

Nga muaji prill është njoftuar rritje e pagës minimale.   Por duket se kostoja do të bjerë sërish tek buka e qytetarëve të kryeqytetit dhe jo...

Publikohet telefonata e Oltës me bashkëshortin e saj brenda “Big Brother VIP”: Ç’punë ke ti me Luizin?

Në prime-in e fundit të Big Brother VIP, Arbana Osmani i komunikoi banorëve ngjarjen që ndodhi në Top Channel mesnatën e së dielës.   Të mbetur...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

(Video) Del telefonata e plotë e Oltës me të shoqin, momenti kur i tha s’ke punë me Luizin

Banorët e Big Brother kanë patur sot mundësinë të...

Edhe Vis Pupa merr telefonatën nga e shoqja: Kupën dua ta çosh në Shkodër

Të martën e kaluar, Arbana Osmani i lajmëroi banorët...

‘A të them me kë jam unë’? Bashkëshortja habit Elvis Pupën?

Elvis Pupa ka zhvillaur ditën e sotmë një bisedë...