HYRJELAJMEKush është deputeti që përflitet për kryetar të ri të PD qe...

Kush është deputeti që përflitet për kryetar të ri të PD qe pajton Lulzim Bashen dhe Sali Berishen dhe zgjidh krizën (FOTO)

Situata e percarjes ne selinë blu është shumë e rëndë dhe po shkon në ekstremitete nga dy krahët si nga krahu i Berishës që ka me vete shumicën e antarësisë bazën dhe nga krahu i Bashës që ka një pjesë të deputetëve dhe kryesinë e PD, mëson ZYRTARE.net

 

Berisha ka thirrur një protest për marrë selinë e PD ndërkohë përflitet se Basha ka sjellë njerëz të armatosur për të mbrojtur selinë. Në mes të kësaj lufte të ashpër ështe një emër që i bashkontë dy palët dhe mund ti japë fund luftës mes Berishës dhe Bashës, shkruan ZYRTARE.net

 

Deputeti që i bashkon të dy balët është Alfred Rrushaj aktualisht kryetar i grupit parlamentar të PD. Që fillimisht u rreshtua në krahun e Bashës ndërkohe tani ka kaluar në pozicion asnjëanës. Kujtojmë që Rrushaj ka miqësi dhe me Boden dhe Berishën pasi ka ushtruar postin e zv ministrit të financave./ZYRTARE.net

 

TE TJERA

spot_img