Banori i ri turpëron Ilirin, tregon çfarë i ka bërë ai në Itali: E ke harruar si histori?!

Banori më i ri i Big Brother Vip, Eltion Merja duket se ka rezerva të mbetura që jashtë shtëpisë me Ilirin,

një nga konkurrentët pretendent për të fituar çmimin e madh. Balerini Eltion në një diskutim me banorët ka folur rreth një situate të ndodhur në vitin 2011 me Ilir Shaqirin.

Ai i tha balerinit dhe koreografit se nuk e ka mbështetur në periudhën më të vështirë që po kalonte në jetën e tij, edhe pse kishte mundësinë që ta bënte.

Diskutimin e nisi Dj Dagz, i cili e pyeti Ilirin se kush është ai që ka bërë komentin për të gjatë klipit prezantuese. Në atë moment Eltioni iu drejtua Ilirit duke i thënë pengun që i kishte mbetur që prej vitit 2011. BISEDA:

Dj Dagz: O Ilir një koment për ty që ka thënë që ti je profesional, kush e ka bërë? Iliri: Profesional ka thënë ky (i drejtohet Eltionit). Dj Dagz: Nuk të ka pëlqyer kërcimi me robdishana?

Iliri: Kush ishit ato gjërat profesionale? E ka për Dancing ky… Eltioni: Ndoshta e ke harruar si histori, kam një gjë të keqe shumë që nuk i harroj askujt asgjë dhe pse e vuaj në kurriz; Iliri: Jepi!

Eltioni: Nuk më ka pëlqyer situata në Romë kur ke qenë koreografi i muzikalit “Romeo dhe Zhuljeta”, që unë kam qenë në audicion dhe kam ndejt 2 orë e gjysmë në vijë të parë të audicionit dhe ti ke qenë ai që më ke kërkuar, hajde Eltion tregoja edhe të tjerëve si bëhet dhe si përfundim s’më zgjodhe që të isha kast i balerinëve profesionistë te “Romeo dhe Zhuljeta”.

Dj Dagz: A të kujtohet ky muhabet Ilir?; Iliri: As e mbaj mend fare. Eltioni: Ke qenë koreografi apo jo?; Iliri: Po, i “Romeo dhe Zhuljetës”. Eltioni: Në vitin 2011, shumë bukur, audicioni është bërë rreth orës 12.

Iliri: Po mo po, kam qenë koreografi! Eltioni: Kështu që unë atë periudhë kam kaluar periudhën më të keqe në Romë. Iliri: Folëm bashkë atë ditë?

Eltioni: Patjetër, u përshëndetëm dhe nuk desha të thoja Ilir që “unë jam duke fjet në stacione treni dhe më ndihmo pak me këtë gjënë” sepse nuk jam tipi që them gjëra të tilla. Iliri: Po as unë nuk jam tipi që i pyes njerëzit nëpër audicione që “ku ke fjetur?”

Eltioni: Kjo gjë nuk më ka pëlqyer që e thashë në klip dhe kam dashur ta diskutoj me ty. Do thuash ndoshta pse kaq vonë? Mund ta diskutonim edhe te Dancing, por edhe aty kam parë – nuk mund ta quaj distancim – një lloj barriere nga ti. Në tre vite Dancing nuk më ke bërë ndonjë vlerësim që këtë e ke bërë koreografinë më të mirë. Kjo gjë më ka dhembur.

TE TJERA