Horoskopi javor, ja çfarë iu pret gjatë shtatë ditëve të ardhshme në punë dhe në dashuri

Çfarë ju pret gjatë shtatë ditëve të ardhshme në punë dhe në dashuri, a do të kaloni mirë me familjarët, si do t’ju shërbejë shëndeti dhe a do të bëni investime

Dashi

Puna: Përfshihuni në një diskutim për detyrat e ardhshme që keni planifikuar prej kohësh, por ende nuk i keni filluar. Do të befasoheni nga suksesi financiar i arritur nëpërmjet detyrave të kryera prej kohësh. Jini përgjegjës për veprimet tuaja.

Shëndeti: Qëndroni në formë dhe kujdesuni për veten, kjo është terapia juaj për këtë periudhë të mbushur me ngarkesa të çuditshme.

Dashuria: Përgatituni për keqkuptime që do t’ju irritojnë. Duket se ka shumë tensione dhe situata të ndërlikuara gjatë kësaj periudhe. Jini të durueshëm me të tjerët. Në të ardhmen e afërt, një ngjarje mund të bëjë ndryshim të madh dhe të inkurajojë krijimin e disa ndryshimeve interesante. Planetët ju japin një shans të ndaloni dhe të mendoni nëse jeni vërtet të lidhur me njerëzit e duhur. Ju mund të dëshironi të neglizhoni detyrat urgjente për të shkuar në një udhëtim me personin tuaj të dashur.

Demi

Puna: Prisni vështirësi në arritjen e suksesit që keni ëndërruar. Me energjinë aktuale qiellore në lojë, një hap i madh mund t’ju sjellë më afër qëllimeve ose planeve tuaja. Së shpejti do të keni shanse të mëdha financiare.

Shëndeti: Keni më shumë nevojë për paqen e brendshme, sepse ambienti është mjaft i turbullt.

Dashuria: Kujdes nga polemikat e shkaktuara për shkak të mosgatishmërisë suaj për të pranuar gabimet që duhet t’i korrigjoni. Jini të përmbajtur për të shmangur humbjet. Aspekti aktual planetar ngjall një humor të mendimit të thellë, i cili mund t’ju inkurajojë të mendoni thellë për atë që dëshironi nga jeta. Konfigurimi qiellor ju fton përzemërsisht të uleni dhe të analizoni jetën tuaj nga sa më shumë këndvështrime të ndryshme që të jetë e mundur. Udhëtoni vetëm nëse keni para të mjaftueshme dhe kjo nuk do të ndikojë keq në buxhetin tuaj. Ju keni forcën dhe përsosmërinë për t’u marrë me gjithçka.

Binjakët

Puna: Kjo është një kohë shumë analitike për ju. Energjitë aktuale planetare ju japin një ndjenjë stabiliteti dhe sigurie kur bëhet fjalë për planet tuaja të fundit. Hartoni plane të reja që ju premtojnë të ardhura të mira. Jini të durueshëm dhe me takt.

Shëndeti: Pushimet aktive, aktivitetet sportive, shëtitjet, ekskursionet… në këtë mënyrë përmirësoni shëndetin tuaj dhe ktheni energjinë e shpenzuar.

Dashuria: Rreshtimi i planetëve ju inkurajon të ngadalësoni dhe të vlerësoni atë që keni. Së shpejti, një cikël pozitiv në rritje do të çojë në sukses të madh në dashuri. Kujdes mos përfshiheni shumë në emocionet e njerëzve përreth jush. Emocionet e forta mund t’ju pengojnë t’i perceptoni saktë bisedat. Nisni një udhëtim me një partner nëse jeni të sigurt se do t’ju mbushë me kujtime të mira. Dikush do t’ju befasojë me një lajm për një ngjarje të lumtur që lidhet me jetën tuaj personale.

Gaforrja

Puna: Tani është koha për të kursyer para, sepse do t’ju duhet të merrni vendime të rëndësishme për planet tuaja të ardhshme. Ndryshimet pozitive janë ende në ajër.

Shëndeti: Prej disa kohësh keni nevojë për pushime, por më shumë se pushime duhet të ndryshoni ambient.

Dashuria: Duhet të jeni në vendin e duhur në kohën e duhur për të qenë të suksesshëm, mjafton të ndiqni intuitën tuaj. Jini të durueshëm dhe praktik në komunikimin me partnerin tuaj. Ju mund të prisni njohje të reja, interesante. Nivelet aktuale të energjisë për një kohë mund të zbehin pak gëzimin dhe lumturinë tuaj të zakonshme. Mundohuni të vlerësoni veprimet tuaja nga e kaluara jo aq e largët dhe, nëse është e nevojshme, kërkoni falje. Ndoshta mund të pranoni të dilni së bashku diku ku nuk keni qenë kurrë, por gjithmonë keni dashur të shkoni. Vështirësitë do t’ju ndihmojnë të provoni se për çfarë jeni të aftë.

Luani

Puna: Suksesi ju pret edhe në biznes. Ju presin shpërblime të mrekullueshme financiare që do t’ju lejojnë të përparoni. Jeni në një moment që ju lejon të realizoni planet tuaja. Jeni gati të bëni gjithçka që është e nevojshme për të bërë ndryshimin e duhur dhe për të sjellë një zgjidhje për një problem të caktuar. Bëhuni të guximshëm.

Shëndeti: Përfundoni çdo ditë të ngarkuar duke u relaksuar dhe pushuar në një rreth njerëzish të afërt, ose në vetmi. Meditoni.

Dashuria: Kërkoni njohje të reja, por bazoni kërkimin tuaj në ngjashmëritë intelektuale. Kini parasysh se ju duhet të pajiseni me më shumë durim, veçanërisht tani. Tensionet ju mbajnë larg qetësisë, të cilën duhet ta arrini me çdo kusht, sepse shumë shpejt do të përjetoni suksese të mëdha. Kur të kapërceni vështirësitë, ju dhe partneri juaj do të niseni në rrugën e dashurisë, butësisë dhe respektit.

Virgjëresha

Puna: Prisni të bëheni shumë më të suksesshëm kur të ndaheni nga turma dhe t’u tregoni të tjerëve se keni një dhuratë unike që mund ta ndani. Planet e bëra në këtë cikël do të jenë jashtëzakonisht të dobishme. Jini të arsyeshëm dhe mos shpenzoni para pa ndonjë arsye të mirë.

Shëndeti: Gjumi i mirë ju mban të shëndetshëm, transmeton Telegrafi.

Dashuria: Së shpejti do të përjetoni një rritje shtesë të vetëbesimit, e cila do t’ju bëjë të ndiheni në humor mjaft të mirë, kështu që do të tërhiqni njerëz të lumtur dhe vërtet të relaksuar. Jini të durueshëm dhe të qetë, mos u zemëroni për gjërat që nuk janë nën kontrollin tuaj. Çdo transformim tani vetëm do t’i ndryshojë gjërat për mirë dhe do të përmirësojë jetën tuaj në përgjithësi. Kini kujdes kur jeni pas timonit dhe nëse mund ta shmangni – është mirë të mos udhëtoni. Qëndroni larg njerëzve që ju kanë zhgënjyer shumë herë.

Puna: Arsyeja e intrigës që ju rrethon qëndron në lajmet e suksesit financiar që së shpejti do t’ju bëjë të lumtur. Vështirësitë nuk do t’ju pengojnë të jeni të suksesshëm për një kohë të gjatë, sepse planetët janë në anën tuaj. Ju mund të prisni të ardhura të mëdha.

Peshorja

Shëndeti: Uljet dhe ngritjet e energjisë do të harmonizohen nëse i kushtoni pak më shumë rëndësi ritmit tuaj të përditshëm, ushqimit dhe aktivitetit fizik.

Dashuria: Emocionet ju pengojnë të përshtateni me nevojat e njerëzve përreth jush. Jini të kujdesshëm dhe mos nxitoni. Vlerësoni hapat tuaj, mendoni për veprimet tuaja dhe shmangni rrugën e gabuar. Rreshtimi i planetëve ju inkurajon të vendosni qëllimet dhe planet tuaja. Tensionet rrethuese mund të rriten nëse besoni lajmet e pakëndshme të shpikur nga armiqtë tuaj. Merrni parasysh idetë dhe planet e ardhshme me partnerin tuaj.

Puna: Bëni një investim të rëndësishëm sot – investoni në veten tuaj. Ndryshimet që po i shqyrtoni do t’ju lejojnë të përfundoni detyrat që keni filluar shumë kohë më parë. Nëse së shpejti keni organizuar një takim të rëndësishëm biznesi, mund të mos shkojë saktësisht sipas planit, por mos u dëshpëroni. Ka shumë detyra për ju, ndaj është mirë të planifikoni me mençuri.

Akrepi

Shëndeti: Energjia emocionale e pakëndshme dhe e turbullt ju bën të tensionuar dhe shkakton nevojën për të vepruar – drejtoni energjinë e tepërt në aktivitetin fizik.

Dashuria: Nëse nuk keni partner për momentin, mos u dëshpëroni – Jeni shumë afër suksesit. Tani është koha për biseda urgjente dhe shoqërim me të afërmit. Mos lejoni që t’ju prishë humorin për shkak të fatkeqësisë aktuale që ju ka ndodhur. Ngadalë por me siguri – durimi do t’ju japë besim dhe siguri në çdo hap. Nëse është e nevojshme, bëni kompromise.

Puna: Merrni seriozisht detyrat që ju ndihmojnë të realizoni planet tuaja. Nëse ju ofrohet një udhëtim që duhet ta realizoni së shpejti, mos e refuzoni. Peshoni mirë ngjarjet e ardhshme. Do të merrni një ofertë befasuese, por duhet të keni kujdes në shpenzimin e parave.

Shigjetari

Shëndeti: Rënie të energjisë dhe episode depresive.

Dashuria: Kini kujdes, gjatë kësaj periudhe ju prireni t’u lejoni hyrjen në jetën tuaj njerëzve që nuk e meritojnë. Ndikimet qiellore tregojnë se nuk do të mund t’i fshihni emocionet tuaja pas fasadës së ëmbël dhe gazmore. Tani është koha për të ngadalësuar dhe për të qenë më të duruar. Nëse dëshironi të bëni ndryshime në jetën tuaj, do të merrni të gjithë ndihmën që dëshironi dhe keni nevojë nga shtrirja aktuale planetare. Mundohuni të mos grindeni me ata që i doni.

Puna: Mos jepni shenja se dini për intrigat mes njerëzve përreth jush, sepse ato nuk ju shqetësojnë. Së shpejti do t’ju zbulohen horizonte të reja, nëpërmjet të cilave do të merrni lëvdata dhe respekt të lartë. Çështjet e financave do të jenë në fokus të madh. Vendosni një synim të qartë dhe konkret dhe qasuni realizimit të tij.

Bricjapi

Shëndeti: Qëndrimi në natyrë do të rikthejë energjinë e shpenzuar dhe do të qetësojë nervat tuaja.

Dashuria: Nuk ka pse të jetë e gjitha me nxitim. Ju lejohet të ngadalësoni dhe të jeni të durueshëm. Ky moment i jetës suaj është i këndshëm dhe i frytshëm për ju që jeni të përmbushur me dashuri. Do të ndiheni shumë të sigurt emocionalisht gjatë këtij konfigurimi qiellor. Por kini kujdes nëse udhëtoni së bashku. Mendoni qartë se si të veproni. Mbani një humor dhe qëndrim të mirë, pavarësisht nga problemet kalimtare në familje.

Puna: Mos u tensiononi dhe mos u zhgënjeni duke shtyrë një takim të rëndësishëm që mund t’ju prishë planet. Përgatituni për një tentativë mashtrimi financiar që mund të jetë fatal për stabilitetin tuaj – nëse e lejoni atë.

Ujori

Shëndeti: Planetët ju mbështesin në të gjitha aspektet – jeni plot energji, të sigurt, të shëndetshëm dhe të gatshëm për të gjitha sfidat.

Dashuria: Ju mund të hyni në një komunitet që do të ndryshojë plotësisht idetë tuaja për botën dhe jetën. Sidoqoftë, do të zgjidhni problemet e vjetra dhe do të gëzoni të dashurit tuaj. Mos e provokoni fatin me përpjekje të pamatura për shkak të padurimit tuaj, përkundrazi merrni kohë për të vlerësuar me qetësi situatën. Ndryshimet që po i planifikoni duhet të jenë të menduara mirë. Shfrytëzojeni kohën tuaj të lirë për të menduar për udhëtimet apo pushimet jashtë vendit. Mos lejoni që të jeni të hutuar dhe mos i kundërshtoni parimet tuaja.

Puna: Mendja juaj tani është shumë më e përqendruar dhe e fokusuar, ju ndihmon të përqendroni energjinë tuaj në një gjë në vend të një milion gjërave të tjera dhe ky është sekreti juaj i suksesit. Kjo javë është e mbushur me plane dhe shpresa të reja. Mos kini frikë të investoni paratë tuaja në një investim që mendoni se ia vlen. Analizoni planet tuaja në detaje dhe më pas kaloni në veprime.

Peshqit

Shëndeti: Rritni marrjen e vitaminave dhe shpërndani pikat tuaja të forta me mençuri.
Dashuria: Konfigurimi qiellor ju inkurajon të flisni sinqerisht për ndjenjat tuaja. Kini kujdes kur komunikoni me njerëzit përreth jush, veçanërisht kur është fjala për anëtarët e familjes suaj. Mos nxitoni dhe mos lejoni veprime agresive vetëm për të vërtetuar se keni të drejtë. Mund të ndiheni sikur po ekuilibroni në buzë të një humnere, por mund të ndërmerrni veprime të shpejta për të bërë një ndryshim. Jini në paqe me veten.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

(Video) Del telefonata e plotë e Oltës me të shoqin, momenti kur i tha s’ke punë me Luizin

Banorët e Big Brother kanë patur sot mundësinë të...

Edhe Vis Pupa merr telefonatën nga e shoqja: Kupën dua ta çosh në Shkodër

Të martën e kaluar, Arbana Osmani i lajmëroi banorët...

‘A të them me kë jam unë’? Bashkëshortja habit Elvis Pupën?

Elvis Pupa ka zhvillaur ditën e sotmë një bisedë...