Parashikimi i yjeve: Si do të nisë për ju viti 2022?

Viti i Ri është këtu, ndaj të gjithë jemi kuriozë sesi do të nisë. Kështu që më poshtë ju sjellim parashikimin e yjeve për datën 1 janar 2022:

Dashi (21 mars – 19 prill)

Fillo nga puna! Hëna hyn në shenjën e zodiakut të Bricjapit, sektorin tuaj të karrierës dhe statusit social. Viti i ri më në fund ka ardhur dhe tani është koha të lëvizni. Sot mund të doni të bëni gjumin tuaj të bukurisë, por mos lini pas dore punën dhe qëllimet tuaja.

Demi (20 prill – 20 maj)

Mësoni diçka të re! Keni kaq shumë gjëra për të shijuar dhe eksploruar. Si? Me hyrjen e Hënës në shenjën e zodiakut të Bricjapit, sektori i spiritualitetit, fillon duke qenë të ndërgjegjshëm për potencialit tuaj. E shtuna është ditë pushimi, kështu që mendoni ndonjë praktikë shpirtërore që ju qetëson. Ndoshta lutja, agjërimi ose meditimi janë alternativa të mira.

Binjakët (21 maj – 20 qershor)

Hape jetën tënde për të tjerët! Ka kaq shumë gjëra që mund të jenë të dobishme për njerëzit në jetën tuaj, apo edhe për të huajt nëse dëshironi të përfshiheni në aktivizëm në 2022. Ju nuk jeni një ishull, edhe nëse ndiheni të vetmuar ndonjëherë. Mund të bëni bamirësi në komunitetin tuaj.

Gaforrja (21 qershor – 22 korrik)

Viti i ri është një kohë kur njerëzit angazhohen për qëllimet dhe ëndrrat e tyre, dhe ju mund të bëni të njëjtën gjë. Kushtojini vëmendje partneriteve tuaja dhe se si tjetri juaj i rëndësishëm mund të jetë mbështetës ose i interesuar për të bërë një projekt me ju.

Luani (23 korrik – 22 gusht)

Është një ditë e shkëlqyer për produktivitetin, vendosjen e qëllimeve të reja dhe zbatimin e planeve tuaja. Është koha më e mirë për të bërë blerje.

Virgjëresha (23 gusht – 22 shtator)

Bëj diçka që të pëlqen! Hëna hyn në shenjën e zodiakut të Bricjapit, sektori juaj i krijimtarisë. Shkruani një listë qëllimesh dhe vendoseni diku ku mund ta shihni kur hyni dhe dilni nga dhoma për t’ju motivuar.

Peshorja (23 shtator – 22 tetor)

Pushimet si sot janë kohë të mrekullueshme për familjen dhe për të kaluar kohë me njerëzit, të cilët i respektoni dhe i doni. Nëse keni mundësi, vizitoni gjyshërit tuaj!

Akrepi (23 tetor – 21 nëntor)

Janari është perfekt për biseda autentike me miqtë dhe familjen. Provoni lojëra për të njohur më mirë njëri-tjetrin.

Shigjetari (22 nëntor – 21 dhjetor)

Mos shpenzoni më shumë se sa keni, Shigjetar. Pse të punoni kaq shumë gjatë gjithë vitit nëse nuk mund të shijoni asgjë? Është ditë perfekte për blerje online, për të rishikuar financat tuaja vjetore dhe për të vendosur disa objektiva për të ardhmen tuaj.

Bricjapi (22 dhjetor – 19 janar)

Hëna hyn në sektorin tuaj të identitetit dhe është koha të ndiheni rehat me veten. Kuptoni se çfarë dëshironi dhe keni nevojë në jetën tuaj. Mendoni se ku do të investoni kohën dhe energjinë tuaj.

Ujori (20 janar – 18 shkurt)

Hëna hyn në shenjën e zodiakut të Bricjapit, sektori juaj i armiqve të fshehur. Ju mund të keni shumë “fansa”, por a vini re dikë që duket se është xheloz për ju? Sigurohuni që të lini më pak vend këtë vit për njerëzit që nuk i shtojnë vlerë jetës suaj, por në vend të kësaj ju heqin energjinë.

Peshqit (19 shkurt – 20 mars)

Me fillimin e vitit të ri, vendosni axhendën, lini disa takime Skype ose Zoom për të biseduar me miqtë dhe për të shmangur hapësirat plot me njerëz që nuk dëshironi t’i vizitoni.

TE TJERA

spot_img