HYRJELAJMEPOLITIKË‘Historia me Tahirin’ Si kurrë më parë Grida Duma vendos të flasë

‘Historia me Tahirin’ Si kurrë më parë Grida Duma vendos të flasë

Grida si kùrre me pare ka vendosur te flase per rrugëtimin e saj ku ka vërtetë suksese të mëdha,

që duhet patjetër t’ua mësojë të rinjve që të ecin në këtë rrugë. Por, si është “stërvitur” Grida Duma dhe kush janë sukseset e mëdha të saj, që të rinjtë me patjetër duhet t’i dinë dhe t’i mësojnë?

Një ndër “arritjet” më të mëdha të Grida Dumës, është miqësia me bankierin e ndjerë Artan Santo. Për të cilën nuk ka folur kurrë, megjithse ditën e vr jes së bankierit të ndjerë u dorèzua në zyrën e Saimir Tahirit, pas ndërhyrjes tek Rama nga Henri Cili dhe shoqërimit nga Niko Peleshi.

Kujtojmë këtu se disa kohë më parë, u publikua një foto të një mbledhje të stafit të një universiteti privat, por që nuk kuptohet pjesëmarrja e Santos në krah të Grida Dumës.

Asgjë nuk do të ishte pròblematike nëse Grida Duma do të sqaronte pozicionin e saj, jo vetëm në lìdhje me atë ngjarje, pra vr jen e Santos, por edhe për disa foto të cilat ngrinin dyshime për miqësinë Duma-Santo.

Në atë kohë mediat raportuan se telefonata e fundit e Artan Santos sipas burimeve të prokurorisë kishte qënë Grida Duma. Madje ka qarkulluar edhe një detaj tjetër. Pas vr jes së Artan Santos, çuditërisht Grida Duma ishte dorèzuar në zyrën e Saimir Tahirit.

Pse Grida nuk foli as për lìdhjen dhe pazaret me ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahirin, kërcènimin e këtij të fundit live, por edh dicka që nga palët mbahet e fshèhtë, takimi disa orësh në zyrën e Tahirit?

TE TJERA

spot_img