Arjan Sala merr votën e shqiptarëve, zgjidhet personazhi i vitit 2021

Në mars të këtij viti, një qendër e madhe tregtare në Tiranë, u dogj prej disa ditësh. Roja i sigurisë 33 vjeçari Arjan Sala, në një akt vetëflijimi, arriti të shpëtonte jetën e 25 personave, por të tijën, jo.

Top Channel edhe këtë vit realizon sondazhin “Njeriu i Vitit 2021” dhe në listë është edhe Heroi dhe Dëshmori i Atdheut, Arjan Sala, i cili edhe pse nuk jeton, me aktin sublim ka nxitur mijëra njerëz ta votojnë.

Edmond Sala, vëllai i Arjan Salës: I falënderoj nga zemra unë dhe familja ime, të gjithë shqiptarët, që kanë votuar dhe na janë gjendur pranë në këtë fatkeqësi.

Vëllai im tregoi guxim të pashoq. La pas djalin, gruan, prindërit, të gjithë ne të zhytur në dhimbjen e ikjes së një djali të rrallë, me zemër të madhe.

Të gjithë do festojnë ndërrimin e viteve, por ne jo. I urojmë edhe familjet e 25 personave, që vëllai im iu shpëtoi jetën, pa mundur të dilte vetë i gjallë prej andej.

Në atë ngjarje besoj secili nga ne e ndjen veten si të shpëtuar prej tij. Sa të rroj në këtë tokë, Arjani do jetë Heroi im. Shpresojmë që drejtësia të na përgjigjet,

po aq sa iu përgjigj im vëlla thirrjeve të dëshpëruara të njerëzve, për të dalë nga flakët, që ia morën jetën një djali, babai dhe vëllai në moshë të re.

Iliri s’lë gjë pa thënë për Luizin: Ai flet shumë edhe rri vetëm me vajzat…

Ilir Shaqiri ka sqaruar këtë të shtunë në “S’e Luan Topi” deklaratën e bërë ne rrjete sociale në lidhje me Luizin, e cila u...

E do Amosin? Dea Mishel: E kuptova kur më puthi që ai s’më pëlqen…

Marrëdhënia e komplikuar mes Deas dhe Amosit ka konfuzuar të gjithë banorët, por edhe teleshikuesit.   Dea: Ja kam thënë edhe Amosit dhe të gjithëve. E...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

VIDEO/ Puthje në buzë mes dy banoreve në Big Brother, ndizet rrjeti

Pas rikthimit në shtëpinë e Big Brother të Gresës,...

Dhëndri kapet mat në ditën e dasmës duke parë ndeshjen e skuadrës së preferuar

Kjo do të thotë të jesh besnik ndaj ekipit...

E do Amosin? Dea Mishel: E kuptova kur më puthi që ai s’më pëlqen…

Marrëdhënia e komplikuar mes Deas dhe Amosit ka konfuzuar...