E papritur! Shërbimi Meteorologjik Ushtarak tregon se çfarë do të ndodhë me motin 5 ditët në vijim

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak moti në fundin e këtij viti dhe në ditët e para të janarit do të ndikohet nga masa ajrore të qëndrueshme të cilat sjellin mot me diell dhe vranësira kalimtare.

“Moti në fundin e këtij viti si dhe në ditët e para të janarit do të ndikohet nga masa ajrore të qendrueshme. Këto masa do të sjellin mot me diell e vranësira kalimtare të përqendruara në lindje.

Paqendrueshmëria e motit do të rikthehet ditën e martë kur parashikohet dendësim i vranësirave si dhe reshje të dobta në veri e qendër të vendit.

Era do të fryjë nga kuadrati i veriut dhe prej të hënës do të kthejë nga kuadrati i jugut mesatare e hera herës e vrullshme në bregdet.

Temperaturat do të pësojnë luhatjet si më poshtë vijon”, thuhet në njoftim.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

‘Pse moj zonja injorante’! Sindi e ‘Për’puthen’ i kthehet rëndë ndjekëses

Ajo mori vëmendje te “Për’puthen” dhe u komentua shumë...

Kush valle? Rovena Stefa publikon pamje me prindërit nga vila që ka blerë në Kosovë

Këngëtarja Rovena Stefa, kohët e fundit i ka befasuar...

(Foto) Lori Hoxha tregon pamjet se si duket shtëpia e ‘Big Brother Vip’, ja kur nis

Teksa të gjithë presin që të fillojë “Big Brother...