HYRJELAJMESHOWBIZLista e rrogave: Edhe Eneda Tarifa paguhet si këshilltare, në Bashkinë e...

Lista e rrogave: Edhe Eneda Tarifa paguhet si këshilltare, në Bashkinë e …

Lista e të dhënave personale dhe e rrogave që kanë dalë në shesh ka bërë shumë bujë në media duke shqetësuar edhe qytetarët.

Ajo që bie në sy në muajn prill që iu ka shtuar listës së këshilltarëve të kryetarëve të Bashkisë së Tiranës është edhe këngëtarja e njohur Eneida Tarifa.

Ndërkaq personazhet që marrin rrogë të lartë të emëruar si këshilltarë në Bashki janë artistë apo blogerë.

Në këtë mënyrë fondit për pagat janë shtuar me 1 milionë lekë, ose e thënë ndryshe mbi 200 mijë euro në vit.

Sipas të dhënave bashkia e Tiranës ka si këshilltarë një ish-basketbollist, një piktor, dy gazetarë, tre artistë, një këngëtare, një këshilltar që ka studiuar për filma, një mjek, një analist filmash dhe një arkitekt dhe një shkrimtare.

Po ashtu bëhet fjalë dhe për një ish-miss të njohur, por dhe një avokate. Kjo e fundit e njohur dikur si zyrtare e partisë së Spartak Ngjelës por eshe për fotot provokuese të dala në rrjetet sociale.

TE TJERA

spot_img