“Si vajti ajo puna e…?!”/ Hoxha i dërgon mesazhin e koduar qeverisë Rama (VIDEO)

Gazetari Artan Hoxha ka dalë me një reagim ironik në rrjetet sociale në lidhje me nisëm e propozuar nga ministrja e Bujqësisë, për ngritjen e ‘Akademisë së Barinjve’.

“Si vajti ajo puna e “Akademise se Barinjeve”?!!

Apo e lane per vitin tjeter?!!!

Goliku dhe Paro nuk qenkan dakord me ministren e bujqesise.

E thote dhe kenga, çobenj dhe bij çobenjesh kemi plote.

Halli eshte se nuk kemi tufa me dele dhe me dhi.

Andej nga jugu, restorantet tradicionale, qe perdorin mishin e hellit kane zene te ankohen, se mishi i vendit eshte duke u rralluar me ritme te shpejta…”, shkruan Hoxha.

TE TJERA

spot_img