Nga 4 janari shqiptarët me certifikatë vaksinimi në punë, ja kush perjashtohet

Siç mund të lexoni edhe në dokumentin e mëposhtëm, duke filluar nga 4 janari i 2022,

punonjësit e administratës publike, të supermarketeve apo të qendrave tregtare do të duhet të dorëzojnë pranë qendrës së punës një nga 3 dokumentet e mëposhtme.

1-Certifikatë vaksinimi Covid-19, të lëshuar nga e-Albania, i cili vërteton vaksinim të plotë.

2-Test PCR-je, çdo 5 ditë, për të vërtetuar se nuk jeni mbartës i infeksionit Covid-19

3-Certifikatë shërimi Covid-19 të lëshuar nga e-Albania ose dokument të lëshuar nga autoritetet shëndetësore të vendit, që provon shërimin nga infeksioni Sars-Cov-2, me vlefshmëri deri në 6 muaj pas shërimit.

Gjithashtu në dokumentin e mëposhtëm, të firmosur nga ministrja Manastiliu theksohet fakti se, përjashtim nga rregullat e përcaktuar në këtë urdhër bëhet vetëm për rastet që kanë indikacion mjekësor të përcaktuar ,e dokument mjekësor për mosaplikimin e vaksinës.

ZYRTARE/ Zbulohet data kur do të fiken dritat në shtëpinë e Luizit

Vëllai i Madh ka futur një Zarf të Kuq brenda shtëpisë ditën e sotme.   Përmbajtja e tij është lexuar gjatë ‘Prime-t’, ku banorët janë vënë...

Çfarë nënkuptojnë pikat e bardha në thonj: Sëmundjet dhe…

Ja cilat janë barnat që mund ta shkaktojnë problemin   Njollat e bardha në thonj mund të kenë shkaqe të ndryshme. Disa prej tyre janë sëmundje,...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Çfarë nënkuptojnë pikat e bardha në thonj: Sëmundjet dhe…

Ja cilat janë barnat që mund ta shkaktojnë problemin   Njollat...

E habitshme…/ Enkel Demi e thotë troç: Po më çajnë k…

Gazetari dhe shkrimtari i mirënjohur Enkel Demi, i ftuar...

Ilir Shaqiri flet për Luiz Ejllin: Ka qetësinë time dhe batutat e Donaldit dhe duhet ta f…

Ilir Shaqiri ishte i ftuar në emisionin “Më lër...