E habitshme, ajo kurseu lekët e ditëlindjes të blinte …

Kur Sabrinah Warren mbushi nëntë vjeç në fillim të këtij viti, ajo i kërkoi familjes dhe miqve të saj t’i jepnin para në vend të dhuratave.

Kjo për shkak se vogëlushja planifikoi të dhuronte një koleksion të madh lodrash për fëmijët e varfër për Krishtlindje.

Nxënësja, nga një shkollë e Boltonit në Angli mblodhi më shumë 1000 paund. Nëna e Sabrinah, Dannielle Warren, thotë se nëntë vjeçares i lindi ideja bujare pasi pa një veprim të sjellshëm nga një nxënës tjetër.

“Ideja lindi në fillim të vitit kur një vajzë tjetër në klasën e saj kishte dhuruar flokët,” tha Danielle për Manchester Evening News.

“Pasi pa asamblenë e shkollës duke e mbrojtur këtë, Sabrinah u kthye në shtëpi duke dashur të bënte diçka për të ndihmuar njerëzit.

“Ajo vendosi që, ndërsa Krishtlindjet pasojnë nga afër ditëlindjen e saj, ajo do të kërkonte para në vend të dhuratave dhe më pas do të bënte pazar dhe do t’i dhuronte lodrat.”

Sabrinah dhe mamaja e saj më pas kontaktuan Sarah Lodge, një shoqatë strehimi në Bolton, dhe u kërkuan atyre një listë të fëmijëve për të cilët mund të blinin dhurata.

Më pas, kur nëna dhe vajza shkuan në Smyths për të blerë dhuratat dhe i shpjeguan se çfarë po bënin, shitësi me pakicë u dha atyre disa zbritje, gjë që bëri ato që të merrnin më shumë lodra.

Horoskopi 21 Mars, ja çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Dashi   Do të shpërbleheni për vullnetin tuaj. Jini të qetë ndërsa merrni një vendim shumë emocional. Talentet tuaja krijuese do të rezultojnë të jenë shumë...

Luan me 22 instrumente muzikore, historia e Pëllumb Metës: Në fillim nuk tregoja se nuk më besonin

Instrumentisti Pëllumb Meta i ka lënë të gjithë pa fjalë me historinë e jetës së tij. Ai di të luajë plot 22 instrumenta, të...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Fëmija me sindrοmën Dοwn i dashuruar pas Luizit: “ti nuk më pëlqen se e shan” video

Luizi ka marrë informacionin më të rëndësishëm nga njerëzit...

Eni i BBV i jep fund beqarisë me gazetaren e njohur? Dalin fotot nga ceremonia e tyre…

Disa fotografi të publikuara në faqet e tyre zyrtare...

Armando Broja i bën surprizën e bukur Luizit brenda në shtëpinë e BBV (foto)

Tashmë reality show “Big Brother VIP Albania” ka përfshirë...