HYRJELAJMEAKTUALITETDo bëhet Nami!! Rreshje shiu dhe stuhi, ja parashikimi i motit për...

Do bëhet Nami!! Rreshje shiu dhe stuhi, ja parashikimi i motit për sot

Të dielën, hënën dhe të martën Shqipëria do të jetë nën kushtet e motit të keq me reshje të dendura shiu. Diten e sotme thuajse i gjithë territori do të jetë i përfshirë nga stuhia.

Si pasojë e një rryme që po vjen nga Adriatiku ditën e sotme Shqipëria e mesme, por edhe Jugu do të jenë në kushtet e motit të paqëndrueshëm

Në 27 dhe 28 Dhjetor do të kulmojë moti i keq. Më pas do të qetësohet për ta pritur Vitin e Ri pa reshje shiu dhe dëbore.

Nga dita e sotme moti me dielli por me temperatura te uleta i lë vendin shiut.

TE TJERA

spot_img