Të gjithë ishin kurioz sa paguhej! Plas gallata në rrjetet sociale: Ja sa është rroga e Blendi Fevziut

Publikimi i pagave të 630 mijë punonjësve shqiptarë në sektorin publik dhe privat ka bërë xhiron e rrjetit.

Ekzistenca e një dokumenti njoftua në “Opinion” nga gazetari i njohur Blendi Fevziu. Ai tha se e dispononte atë, por që nuk do ta bënte publike pasi cënon të dhënat personale të mijëra qytetarëve shqiptarë.

Megjithatë në orët e para databaze qarkulloi në rrjetet sociale, kryesisht në “What’s App”.

Menjëherë më pas në media nisën të rrjedhin shumat e personazheve të njohur nga bota e sportit, showbiz-it dhe gazetarisë.

Ndërkohë që kjo është një shkelje e madhe e privatësisë, në rrjete sociale ka plasur gallata.

Bledi Fevziu, rroga e të cilit nuk është aty, nuk ka kaluar pa u komentuar nga interneti. Një foto ku Fevziu rezulton si shofer veture po bën xhiron në rrjet.

TE TJERA

spot_img