Artan Hoxha flet për rrogat “e çmendura” të gazetarëve

Ben Blushi rezulton të jetë gazetari më i paguar në Shqipëri, sipas databazës së të dhënave që ka rrjedhur prej disa orësh në publik.

Ai ka një pagë bruto prej 24,7 milionë lekë, ndërsa pas tij vjen gazetari Arjan Çani me rrogë 1,7 milionë lekë të reja.

Gazetari Artan Hoxha ka reaguar i revoltuar me këto paga. Ai shkruan se sa herë hapet një televizion i ri, pronarët mund të jenë të rinj, por drejtuesit janë gjithnjë të vjetër në detyrë.

“RROGAT KU T’I KENI!!!!

Prandaj sa here hapet nje televizion i ri, pronaret mund te jene te rinj, por drejtuesit…. jane gjithnje te vjeter ne detyre….”, shkruan Artan Hoxha.

Disa nga gazetarët më të paguar

Ben Blushi – 24,756,130.00

Arjan Çani – 1,795,523.00

Eni Vasili – 1,184,587.00

Aleksandër Frangaj – 1,002,217.00

Turjan Hysko – 1,002,217.00

Elert Yzeiri – 586,977.00

Fatos Hakorja – 550,726.00

Armand Shkullaku – 522,806.00

Robert Rakipllari – 452,225.00

Gentjan Zenelaj – 456,400.00

Baton Haxhiu- 1,797,317.00, drejtor marketingu

Andi Bejtja 1,849,028.00, në AGONSET – Drejtor në departamente të radio-televizioneve

Çlirim Peka 74,010.00 drejtor i përgjithshëm

Komentet ‘degraduese’ te Bledi Manes, vjen deklarata radhës: Dua ta puth dhe Oltën…

Gazetari Bledi Mane u fut mbrëmjen e djeshme në prime-in e Big Brother brenda shtëpisë më të famshme në Shqipëri.   Që në nisje nuk kishin...

“Do shkosh në Maldive me atë që ke jashtë?”, çfarë ndodhi mes Luizit e Kiarës: E kam seriozisht, mos po më shfrytëzon…

Kiara hapi mbrëmjen e djeshme në Prime-in e Big Brother kutinë e Pandorës, ku përveç nominimeve që futi sipas dëshirës së saj, fitoi edhe...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME