Kush e fitoi spektaklin? “Junior Eurovision 2021″, ja si u rendit Shqipëria me Anna Gjebrean

Për herë të dytë Armenia ka rrëmbyer çmimin e parë në Junior Eurovision 2021. Kënga Qami Qami e Maléna-s, arriti që të “vidhte” zemrat e jurisë dhe 224 pikë.

Në vendin e dytë u rendit Polonia e pasuar nga Franca mikpritëse, që shënuan respektivisht 218 dhe 187 pikë, ndërsa Shqipëria e cila përfaqësohej nga Anna Gjebrea me këngën “Unë aty do jem”, arriti të mblidhte 84 pikë duke u rëndituar e 14-ta.

Mbështetës të shumtëtë vogëlushes në rrjetet sociale dhe në “Youtube” janë shprehur kundër këtij rezultati, pasi vokali i Annës, performaca dhe kënga e saj meriton shumë më shumë se 84 pikë.

Kënga “Stand By You” është një këngë që flet për bullizmin, një fenomen shqetësues dhe shumë të përhapur sidomos mes fëmijëve dhe adoleshentëve.

Lista e plotë me rezultatet e Junior Eurovision 2021:

1. Armenia: Maléna – Qami Qami [224 pikë]

2. Polonia: Sara James – Somebody [218 pikë]

3. Franca: Enzo – Tic Tac [187 pikë]

4. Gjeorgjia: Niko Kajaia – Let’s Count The Smiles [163 pikë]

5. Azerbajxhani: Sona Azizova – One Of Those Days [151 pikë]

6. Ukraina: Olena Usenko – Vazhil [125 pikë]

7. Rusia: Tanya Mezhentseva – Mon Ami [124 pikë]

8. Kazakistani: Alinur Khazim & Beknur Zhanibekuly – (Bota e zanave) [121 pikë]

9. Maqedonia e Veriut: Datje Muzika – Green Forces [114 pikë]

10. Italia: Elisabetta Lizza – Specchio (Mirror On The Ëall) [107 pikë]

11. Portugalia: Simão Oliveira – O Rapaz [101 pikë]

12. Malta: Ike & Kaya – My Home [97 pikë]

13. Serbia: Jovana & Dunja – Oçi Deteta (Children’s Eyes) [86 pikë]

14. Shqipëria: Anna Gjebrea – Stand By You [84 pikë]

15. Spanja: Levi Díaz – Reír [77 pikë]

16. Bullgaria: Denislava & Martin – Voice Of Love [77 pikë]

17. Gjermania: Pauline – Imagine Us [61 pikë]

18. Irlanda: Maiú Levi Laëlor – Saor (Disappear) [44 pikë]

19. Holanda: Ayana – Mata Sugu A? Ne [43 pikë]

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME