Jam ai plakushi i dashurum prej rinis, ajo e lexoj historin qe e dergova ktu, tash pas 20 vitesh jemi bashk!

Po shkruj edhe un nje histori apo nje realitet jetsor. Psh faqe e staf ,po ashtu ni pershendetje per ju komentus serjoz qe jepni kshilla e menimeve si aso pozitiva ashtu edhe ato negative jan mirpritse ku ka shum shikime lexus e njerz te ndryshem.

Nese dikuj i kujtohet historija jem jam ai plakushi i dashurum prej rinis ne at vajz qe kurr se largova prej menjes e zemres, edhe pse ajo u martu neve na ndan vllezrit e saj se un isha tip bitells ,ktu shkruva un histori e shkrujti edhe ajo ,ata qe jan te rregullt ndoshta ju kujtohet ,ne ne ver kishim ni takim pas shum e shum vitev, ktu te kjo faqe gjeta qetsin ku shum komentus me dergun link me kang dashuris qe i ngoj tash ma ninstop.

A din sot per qfar ju shkruj qe ne dy jemi bashk ne dy ndajm bashk ni shtrat, ne dy u bashkuam, pas ati takimi ajo skish mujt ma me vazhdu me bised dhe me mirkuptim ata ban divorcin ,fmijet e saj pranuan qe prind te jen te ndar sepse nuk u ecen ,ajo u kthy te jetoj ne ks ndersa bshkshkshorti atje perdim e tash thujse jemi bashk.

Rrall shkon ni nat mos te jet pran meje ajo qe dashta me shkru e me than mos humbni shpresat kurr iher te ni person qe e dashuroni un vujta e vujta e kurr se menova qe do ta kam prap në dor at dashuri, por gjithqka qenka e mundur, njerit te gjall Zoti nuk po ja mshelka dyrt, spe lejka me vdek me vujtje.

E mira e ksaj esht se at e vizitojn fmija ka kontakte dhe gjjthqka eshte ne rregull ,ajo asht e lumtur ne krahet e mi e trajtoj si mretnesh ajo ka mbet e bukur e qilter me humor e me gjjtha tipike si ka qen ne rini. E di qe keni me sha disa se ket e kuptojn veq njerzit e menqur intelekt, se disa qe i takojn ni kategorie kan me fillu me sha po nuk o problem kjo faqe o publike dhe nuk jan njerzit ni kaliber.

Flm pej jush faqe qe ishit ndermjetsus i kti bashkimi se ktu un shkruva historin time e ktu ajo u pergjegj dhe ktu u lidhem perseri. Tash jam njer ma i lumtun ne bot prita thujse 20 e fju vite vujta e tash e kam ne krah engjellin sepse zoti ne na krijoj per njëri tjetrin por ishte jeta qe na ndao e prap esht jeta qe na bashkoi. Flm zot qe un do vdes me sy mbyll pa merak.

Ju pershendes gjithve, ju thom luftoni per dashuri, mos e linin jeten tju udhheq munhuni ju me udhheq jeten e juj ,ecni drejt civilizimit ,mos kaloni jeten me diken qe ska dashni ,mos u bani rob pran dikuj qe sju afron dashuri ,mos u pendoni qe e doni diken edhe nese o me dur te tjetrit sepse zemra e terhek zemren dhe her do kur do jeni bashk, kto i tham nga pervoja ime ,dashurija mbi gjitha mbi pasuri mbi qdo gja.

Un e prita e vujta po tash po e jetoj e perjetoj deri maksimum! Besoni qe mosha mbi te dyzetat qenka mosha ma e mir me dashuri se njeri i kalo do peripeci. Edhe nje her mos hek dor pej dikuj qe te don, kurr mos u largo prej dikuj qe te fal veq dashuri e butsi se zoti s’te don ai esht udhzues qe ju takon dhe ju duhet ta menagjoni, kalofshi mir tash ne fund po shkruj njeriu ma i lumtur ne planetit tok ,se ma heret shkrujsha njeriu i vujtun per dashuri, e kjo qenka jeta.

Thumbohet nga gazetarja e njohur Arbana: Ma mori vendin e punës me mik

Dasara Karaiskaj ka bërë së fundmi një deklaratë mjaft të fortë për kolegen e saj, Arbana Osmanin.   Karaiskaj u shpreh se 24 vite më parë...

Luizi rrëqeth me rrëfimin: Situatën më të vështirë në jetë, më ndihmoi ta kaloja deputeti i PS-së, ma zgjati dorën

Luizi i ka treguar Kiarës për një moment kur ka pasur një vështirësi edhe e ka ndihmuar deputeti i PS-së Benet Beci. Këngëtari rrëfen...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Çfarë nënkuptojnë pikat e bardha në thonj: Sëmundjet dhe…

Ja cilat janë barnat që mund ta shkaktojnë problemin   Njollat...

E habitshme…/ Enkel Demi e thotë troç: Po më çajnë k…

Gazetari dhe shkrimtari i mirënjohur Enkel Demi, i ftuar...

Ilir Shaqiri flet për Luiz Ejllin: Ka qetësinë time dhe batutat e Donaldit dhe duhet ta f…

Ilir Shaqiri ishte i ftuar në emisionin “Më lër...