“I gjithi mashtrim”, Sindi e Për’Puthen nxjerr ‘sekretet’ e ‘BBV’

Big Brother Albania VIP është spektakli i vetëm më i përfoluri i momentit. Ai ka marr vëmendjen e të gjithëve e nuk la njeri pa e përmendur

Por ajo e cila po diskutohet ditëve të fundit është edhe vërtetësia e spektaklit.Shumë nga personazhet publike por edhe një pjesë e publikut kanë mendime se ky spektakël është i gjithi skenar.

Madje ka edhe prej atyre që mendojnë se edhe fituesi tashmë dihet.Edhe Sindi nga Për’puthen ka të njëjtin mendim. Sipas saj ky spektakël është skenar pasi personat e dashur po dalin më pak të preferuar.

Edhe eliminimi i Dagz-it dhe Pm-it është konsideruar si vendim i produksionit, pasi djemtë kanë qenë ndër më të preferuarit e publikut. Dagz u kthye me votat e publikut dheështë duke e vazhduar lojën i vetëm.

Sindi nuk është e para që thotë se ‘BBV’ ka skenarë, sepse kjo është tashmë diçka që dihet dhe është pranuar nga të gjithë. Pjesa që ngjall më shumë diskutime është pikërisht votimi i publikut, votimi që vjen nga sms-të që është bazë për emisionin nuk korrespondon asnjëherë me komentet dhe mendimet që shohim në rrjetet sociale.

Largimi i Sabianit, por edhe i dyshes DJ PM-DJ Dagz, pavarësisht se ky i fundit u rikthy në shtëpi për të vazhduar lojën i vetëm, ka ngjallur shumë pakënaqësi te publiku.

TE TJERA