HYRJELAJMEAKTUALITETStuhia e fuqishme godet Greqinë, ja çfarë e pret Shqipërinë në ditët...

Stuhia e fuqishme godet Greqinë, ja çfarë e pret Shqipërinë në ditët në vijim

Greqia do të god itet në fundjavë nga një stuhi e fuqishme. Moti do të përkeqësohet nga mëngjesi i së shtunës në ishujt e Egjeut verior dhe lindor, me st uhi dhe dëborë.

Furtuna “Carmel” në ditët në vijim do të prekë edhe pjesën juglindore të Mesdheut ku parashikohen reshje të dendura shiu, shtrë ngata të forta, erëra të forta dhe dallgë të forta duke bllokuar lundrimet.

Shqipëria nuk rre z ikon që të preket nga stuhia “Carmel”. Mbi vendin tonë do të mbizotërojë një mot i

kthjellët me temperatura shumë të ulëta deri në datë 18 Dhjetor kur verilindja do të përfshihet nga dëbora.

Tre ditë më pas do të jetë pjesa e juglindjes që do të “pushtohet” nga dëbora dhe moti i keq. Krishtlindjet do ta gjejnë Shqipërinë nën stuhi dhe reshje të dendura shiu në të gjithë vendin.

TE TJERA

spot_img