Ohhh nami qënka…/ 15 rroga në vit, 6 mijë euro në muaj, shteti evropian ofron pozicionin e punës që po i ‘habit’ të gjithë

Paga është një kriter i rëndësishëm pune për të gjithë.

Një konkurs për vende të lira pune që u publikua në Kleine Zeitung në Austri, është bërë hit për shkak të kushteve që duhet të plotësojë punonjësi i ardhshëm, por edhe për shkak të pagës që ofron kompania.

Punëdhënësi ofron 15 rroga në vit në vlerë prej 6 mijë euro në muaj dhe në këmbim kërkon dikë që njëkohësisht mund të luajë rolin e kujdestarit të shtëpisë, kuzhinierit privat dhe të kopshtarit.

Përveç vaksinimit kundër coronavirusit, kandidati duhet të jetë trajnuar në fushën e gastronomisë dhe turizmit si dhe të ketë përvojë pune në hotele.

Një prej kushteve është që kandidati duhet të jetë “i mrekullueshëm në sjellje, i kujdesshëm dhe të jetë fleksibil, besnik dhe diskret”.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME