Virusi vdekjeprurës do të godasë botën, e frikshme çfarë ka parashikuar Baba Vanga për 2022

Parashikimet e Baba Vangës të gjitha kanë rezultuar të verteta, nga sulmi terrorist I 11 shtatorit dhe deri te pandemia e koronavirusit. Për vitin 2022 ajo ka parashikuar 6 ngjarje:

1.Rriten fatkeqësitë natyrore, veçanërit tërmetet dhe cunamet

Sipas profecive të Baba Vanga, do të kemi përmbytje të rënda në disa vende aziatike së bashku me Australinë në vitin 2022.
Profetia e famshme kishte parashikuar më parë cunamin e vitit 2004, në të cilin vdiqën më shumë se 200,000 njerëz.

2.Sërish një virus fatal, këtë radhë adresa është në Siberi
Për vitin 2022 ajo ka parashikuar një tjetër virus vdekjeprurës i cili do të zbulohet në Siberi dhe do të përhapet me shpejtësi dhe situata do të dalë jashtë kontrollit.

3.Kriza e ujit të pijshëm

Shumë qytete në mbarë botën mund të kenë mungesë uji të pijshëm në vitin 2022.

4.Alienët po vijnë mes nesh

Asteroidi i njohur si ‘Oumuamua, të cilin shkencëtarët janë përpjekur ta zgjidhin ditët e fundit, ishte gjithashtu ndër parashikimet e orakulles bullgar. Sipas profecisë, ky meteor do të dërgohet nga alienët për të kërkuar jetë në Tokë.

5.Uria
Baba Vanga parashikon se në vitin 2022, temperatura do të rritet në 50 gradë në Indi, një nga vendet më të populluara në botë, dhe karkaleca dhe krijesa të ngjashme do të pushtojnë fushat. Pas fatkeqësive të njëpasnjëshme, në Indi pritet një zi e madhe buke.

6.Jeta virtuale merr kontrollin
Ekspertët që shqyrtojnë thënien e orakulles bullgare: “Trupat e njerëzve nuk do të jenë të drejtë, do t’u dalin gunga”, ky parashikim i Baba Vangës mendoeht se lidhet me varësinë në rritje nga teknologjia

Thumbohet nga gazetarja e njohur Arbana: Ma mori vendin e punës me mik

Dasara Karaiskaj ka bërë së fundmi një deklaratë mjaft të fortë për kolegen e saj, Arbana Osmanin.   Karaiskaj u shpreh se 24 vite më parë...

Receta/ Ja si të gatuani përshesh me gjel deti

Përbërësit për kulaçin: 1 kg miell 1 qepë 200 g gjalpë 50 ml vaj ulliri 1 lugë çaji sodë buke kripë ujë nenexhik piper i zi   Përbërësit për përsheshin: gjel deti rreth 3-4 kg lëngu...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Çfarë nënkuptojnë pikat e bardha në thonj: Sëmundjet dhe…

Ja cilat janë barnat që mund ta shkaktojnë problemin   Njollat...

E habitshme…/ Enkel Demi e thotë troç: Po më çajnë k…

Gazetari dhe shkrimtari i mirënjohur Enkel Demi, i ftuar...

Ilir Shaqiri flet për Luiz Ejllin: Ka qetësinë time dhe batutat e Donaldit dhe duhet ta f…

Ilir Shaqiri ishte i ftuar në emisionin “Më lër...