Lajm i keq për shqiptarët! Italia bllokon totalisht kufinjtë me Shqipërinë deri më …

Italia ka aprovuar masa shtrënguese anticovid në hyrjet kufitare.

Për të gjithë personat që hyjnë në territorin italian nga një vend anëtar i BE, bëhet i detyrueshëm tamponi negativ.

Ndërsa për ata që nuk janë të vaksinuar bëhet e detyrueshme karantina 5 ditore e tamponi negativ.

Këto masa hyjnë në fuqi nga 16 dhjetori deri me 31 janar 2022.

Shtyhen deri me 31 janar 2022 dhe masat ne fuqi ndaj vendeve ekstra komunitare mes të cilave është dhe Shqipëria.

Urdhri u firmos nga ministri i Shëndetësisë Roberto Speranza.

Çfarë nënkuptojnë pikat e bardha në thonj: Sëmundjet dhe…

Ja cilat janë barnat që mund ta shkaktojnë problemin   Njollat e bardha në thonj mund të kenë shkaqe të ndryshme. Disa prej tyre janë sëmundje,...

ZYRTARE/ Zbulohet data kur do të fiken dritat në shtëpinë e Luizit

Vëllai i Madh ka futur një Zarf të Kuq brenda shtëpisë ditën e sotme.   Përmbajtja e tij është lexuar gjatë ‘Prime-t’, ku banorët janë vënë...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Çfarë nënkuptojnë pikat e bardha në thonj: Sëmundjet dhe…

Ja cilat janë barnat që mund ta shkaktojnë problemin   Njollat...

E habitshme…/ Enkel Demi e thotë troç: Po më çajnë k…

Gazetari dhe shkrimtari i mirënjohur Enkel Demi, i ftuar...

Ilir Shaqiri flet për Luiz Ejllin: Ka qetësinë time dhe batutat e Donaldit dhe duhet ta f…

Ilir Shaqiri ishte i ftuar në emisionin “Më lër...