Iku pasuria e vjedhur/ Amerika bllokon pasuritë e politikanëve, prinë Sali Berisha

Vëndimi Ekzekutiv i Shtëpisë së Bardhë nisi mbrëmë në Veri të Kosovës. Objekt primar janë më pasanikët. E ta marrim shtruar e pa hile.

Cilët janë më të pasur se Sali Berisha, Ilir Meta dhe Edi Rama? Kjo treshe në perceptimin popullor, ka pasuri me të vjedhur. Po kush do arrestohet i pari?

“Siguresën” e kësaj “bombe” e mban në grusht Yuri Kim. Përcolli tek shqiptarët mesazhin e Sekretarit amerikan të Shtetit Antony Blinken,

se Shtëpia e Bardhë urdhëron bllokimin e pronave e dys.himta dhe arr.estimine e të korruptuarve. SHBA, duke bashkpunuar me shtetet e gjithë Botës, do të ndalojë personat e kor.ruptuar që ende nuk janë ndëshkuar.

Ndodhi ajo që ne e themi prej vitesh. As këtë s’e la jashtë vëmendjes Sekretari i Shtetit. “SHBA do të vazhdojë të mbrojë punën e guximshme dhe të nevojshme të gazetarëve në mbarë botën”.

TE TJERA

spot_img