E bujshme/ Basha akuzon Sali Berishën për vrasjet e 21 janarit!

Kryedemokrati Lulzim Basha ka bërë një deklaratë të fortë nga selia e PD, ku ka hedhur akuza ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha për masakrën e 21 Janarit 2011, ku humbën jetën 4 protestuesë në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”.

Ai tha se sot nuk u përgjigj në të njëjtën mënyrë siç bëri Sali Berisha në 21 Janar, duke nënkuptuar se ka qenë ish-kryeministri ai që dha urdhrin për të qëlluar mbi qytetarët.

PD ka qenë dhe është e gatshme të përballet me çdo situatë. Në miniaturë Berisha kopjoi skenarin e Tom Doshit në 21 janar, por unë nuk u përgjigja, sic u përgjigj Berisha në 21 janar. Ne do ruajmë qetësinë, por do kemi vemndosmërinë për të ruajtur interesin e demokratëve,

por duke mos lejuar asnjë horr, trafikant, asnjë hiç të vijë këtu për të marrë nëpërkëmbë dinjitetin e demokratëve. Për këtë të jeni të sigurtë. Ju e patë ndërkohë që ata bënin si gorilla jashtë ne vazhdonim mbledhjen. Ngutet frikacaku dhe ngutja e frikacaktut i ka kushtuar PD-së në 30 vite”, tha Basha.

Kujtojmë se Basha në vitin 2011 ka qenë ministër i Brendshëm, ndaj edhe ai është akuzuar nga opozita e asaj kohe si një fajtorët për humbjen e jetës së 4 protestuesve.

Luizi rrëqeth me rrëfimin: Situatën më të vështirë në jetë, më ndihmoi ta kaloja deputeti i PS-së, ma zgjati dorën

Luizi i ka treguar Kiarës për një moment kur ka pasur një vështirësi edhe e ka ndihmuar deputeti i PS-së Benet Beci. Këngëtari rrëfen...

E habitshme…/ Enkel Demi e thotë troç: Po më çajnë k…

Gazetari dhe shkrimtari i mirënjohur Enkel Demi, i ftuar në programin Artkand me Jetona Koçibellin rrëfeu më shumë për Tom Kukën, identitetin e tij...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Çfarë nënkuptojnë pikat e bardha në thonj: Sëmundjet dhe…

Ja cilat janë barnat që mund ta shkaktojnë problemin   Njollat...

E habitshme…/ Enkel Demi e thotë troç: Po më çajnë k…

Gazetari dhe shkrimtari i mirënjohur Enkel Demi, i ftuar...

Ilir Shaqiri flet për Luiz Ejllin: Ka qetësinë time dhe batutat e Donaldit dhe duhet ta f…

Ilir Shaqiri ishte i ftuar në emisionin “Më lër...