Pritet të ketë përplasje? Spahiu nxjerr foton: Do e nxjerrin me hu nga zyra Bashën?

Nën moton ‘Për një Parti Demokratike, më të hapur, më të fortë dhe më të bashkuar” Sali Berisha ka mbledhur Kuvendin Kombëtar të Partisë Demokratike,

ditë e cila sipas tij do të shënojë rithemelimin e PD. Ndërsa kreu i PD-së, Lulzim Basha ka mbërritur në selinë blu dhe ka dhënë një deklaratqë të shkurtër për mediat.

“Gëzuar 11 dhjetorin ditëlindjen e PD, ditëlindje e thyer nga ata që e përçantë, por kjo ditëlindje PD do dali më e bashkuar”, tha Basha.

Por çfarë pritet të ndodhë në vijim? Ish-kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu teksa publikon stadiumin e mbushur plot me demokratë në Kuvendin e Berishës, hedh dyshime për përplasje duke ngritur pyetjen: A mendoni se do e nxjerrin me hu nga zyra Lulzim Bashën…?

Spahiu shkruan:

LIVE: Mijëra demokratë shkarkojnë Lulzim Bashën.

A mendoni se do e nxjerrin me hu nga zyra…..?

TE TJERA

spot_img