HYRJELAJMEKRONIKË“E bëra për hakmarrje, babai nuk ka lidhje”/ Vrasja e Rakip Solit,...

“E bëra për hakmarrje, babai nuk ka lidhje”/ Vrasja e Rakip Solit, i riu merr përsipër krimin e rëndë dhe rrëfen arsyen

Ditën e djeshme u vunë në pranga babë e bir, të dyshuar si autor të k rimit të rëndë në Sanxhak, Kurbin ku u v ra shtetasi Rakip Roli.

Sot mësohet se ka folur i riu Llej Lika i cili ka marrë përsipër kr imin e rëndë dhe duke shfajsuar babain e tij dhe shokun e ngushtë.

Lika ka deklaruar se: “E bëra unë për hakmarrje, babai e shoku nuk kanë lidhje me vr asjen…”

Dyshohet se krimi ka ndodhur pasi në muajin korrik ai është dhunuar barbarisht nga djemtë e biznesmenit Roli për motive banale.

“Vrasjen e kam bërë unë. Djemtë e biznesmenit Rakip Roli më kanë dh unuar barbarisht në muajin korrik të këtij viti. Babai e shoku im nuk kanë asnjë lidhje me ngjarjen, vrasjen e bëra si shenjë hakmarrje,”-ka bërë me dije ai në Polici.

TE TJERA

spot_img