“E bëra për hakmarrje, babai nuk ka lidhje”/ Vrasja e Rakip Solit, i riu merr përsipër krimin e rëndë dhe rrëfen arsyen

Ditën e djeshme u vunë në pranga babë e bir, të dyshuar si autor të k rimit të rëndë në Sanxhak, Kurbin ku u v ra shtetasi Rakip Roli.

Sot mësohet se ka folur i riu Llej Lika i cili ka marrë përsipër kr imin e rëndë dhe duke shfajsuar babain e tij dhe shokun e ngushtë.

Lika ka deklaruar se: “E bëra unë për hakmarrje, babai e shoku nuk kanë lidhje me vr asjen…”

Dyshohet se krimi ka ndodhur pasi në muajin korrik ai është dhunuar barbarisht nga djemtë e biznesmenit Roli për motive banale.

“Vrasjen e kam bërë unë. Djemtë e biznesmenit Rakip Roli më kanë dh unuar barbarisht në muajin korrik të këtij viti. Babai e shoku im nuk kanë asnjë lidhje me ngjarjen, vrasjen e bëra si shenjë hakmarrje,”-ka bërë me dije ai në Polici.

Horoskopi ditor, e diela e 26 mars 2023 ka rezervuar per ju…

Dashi   Sot Hëna dhe Marsi do iu japin shumë alternativa që ju t’ia dilni mbanë kudo. Do jeni shumë të frymëzuar dhe të bindur në...

E tregoi finalen e ‘Big Brother’ Arbana, por ja çfarë po ndodh jashtë për Luizin

Mesa duket konkurrenti i Big Brother Vip, Luiz Ejlli është “halli” më i madh i qytetarëve të vendit tonë.   Këtë e tregojnë pamjet më poshtë,...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Çfarë nënkuptojnë pikat e bardha në thonj: Sëmundjet dhe…

Ja cilat janë barnat që mund ta shkaktojnë problemin   Njollat...

E habitshme…/ Enkel Demi e thotë troç: Po më çajnë k…

Gazetari dhe shkrimtari i mirënjohur Enkel Demi, i ftuar...

Ilir Shaqiri flet për Luiz Ejllin: Ka qetësinë time dhe batutat e Donaldit dhe duhet ta f…

Ilir Shaqiri ishte i ftuar në emisionin “Më lër...