Të hënën vjen ndryshimi i madh i motit në Shqipëri

Të dielën na pret mot i ftohtë dhe me reshje lokale kryesisht të borës. Nuk duhet pritur shumë reshje bore nëpër ultësira. Në Shqipëri priten reshje lokale po jo të intensitet të lartë.

Nga e hëna na pret mot i ftohtë dhe kryesisht pa reshje atmosferike. Netët dhe mëngjeset pritet të jenë me acar,

ndërsa vetëm në disa rajone kontinentale priten reshje ose rrebeshe të herëpashershme afatshkurtra bore.

TE TJERA

spot_img