Shkarkohet Gazment Bardhi, Grida Duma, Enkelejd Alibeaj dhe Jorida Tabaku, zbardhet arsyeja

Delegatët e Kuvendit të thirrur nga Berisha në “Air Albania” kanë vendosur shkarkimin e Sekretarit të Përgjithshëm të PD-së,

Gazment Bardhi si edhe të tre nënkryetarëve, Grida Duma; Jorida Tabaku dhe Enkelejd Alibeaj.

Shkarkimi i tyre u bë me argumentin se nuk ishin zgjedhur sipas statutit të partisës.

TE TJERA

spot_img