HYRJELAJMEPOLITIKËBerisha mbush plot stadiumin, reagimi i parë nga Lulzim Basha...

Berisha mbush plot stadiumin, reagimi i parë nga Lulzim Basha…

Lulzim Basha mbërrin në selinë e PD-së.

31 vite nga thelimi i PD, Basha tha se sot është ditëlindje e thyer nga ata që e përçanë partinë për interesat e tyre.

“Ditëlindje e thyer e demokratëve, nuk lejoj askënd ta përçajë”, u shpreh shkurtimisht Basha, teksa po hynte në selinë blu.

Kujtojmë se nën moton ‘Për një Parti Demokratike, më të hapur, më të fortë dhe më të bashkuar” Sali Berisha mbledh sot Kuvendin Kombëtar të Partisë Demokratike, ditë e cila sipas tij do të shënojë rithemelimin e PD.

TE TJERA

spot_img