“Po del një gore”, plas keq sherri mes Alketës dhe Robert Aliaj në emision direkt

Alketa Vejsiu dhe Robert Aliaj janë përplasur në emision, duke i ngritur dhe zërin njëri-tjetrit. Debati ka nisur pas një fjale të përdorur nga Robert Aliaj kundër Danielës, të cilës i tha që është histerike dhe po del keq duke folur në çdo vend.

Roberti: Daniela, tani e kupton duhet të balancohesh pak. Po u jap një këshillë të gjithëve, të gjithë të rinjve shqiptarë, që të kuptojnë që histeria është gjëja më e tmerrshme mes një çifti. Që shikon një femër që është histerike dhe nuk mund të biesh dakord në asnjë dimension duhet të zhdukesh.

Dhe një mashkull po ashtu. Dhe po jep një dimension të tillë. Po e themi një mijë herë këtu. Daniela: Fakti që… unë kam të drejtë të flasë. Roberti: Po del një gore, po del gore. Alketa Vejsiu: Robert të lutem. Roberti: Po të lutem tani, mos na tregoni…

Alketa Vejsiu: Mos e banalizoni tani. Roberti: E di çfarë është etika e komunikimit, argumenti që ne themi. Alekta Vejsiu: Po argumentin zgjidhe me fjalët e duhura, jo me fjalët që i thua një vajze. Nuk mund t’ja thuash atë fjalë një vajze. Roberti: Mos e banalizo. Alketa Vejsiu: Po e banalizon ti.

Krist Aliaj është djali i artistit Robert Aliaj dhe së fundmi janë të dy pjesë e “Love Story” ku babai është opinionisti i daljeve romantike të të birit me vajzat. Por Roberti së fundmi ka publikuar një video me Dean, një prej protagonisteve të “Love Story” ku ajo shprehet:

“Unë princim tim e gjeta, këtë bizhun e mrekullueshme e mora. Mbaroi Love Story për këtë vit”. “Nuk është shaka”, e plotëson Roberti madje duke hapur garë dhe duke vënë ndjekësit të zgjedhin mes babait apo djalit. Epo Roberti u tregua më i shkathët se Kristi.

TE TJERA

spot_img