Hoxha zbulon informacionet e fshehta, flet për prokurorin që lëviz me eskortë të blinduar

Gazetari Artan Hoxha është shprehur se prokurori që ka në dorë dosjen e 3.4 milionë eurove të gjetura në “Toyota Yaris” është i njëjti që po heton dhe ekzekutimin e Arjan Spahiu, shqiptarit që u v a në kryeqytetin e Belgjikës.

Hoxha tha se ky prokuror ka ardhur të paktën shtatë herë në Shqipëri dhe kërkon përforcim të sigurisë.

“Për çështje që nuk ka të prangos, çështja shkon deri në 5 vite. Prokurori federal është i njëjti që po ndjek ekzekutuesin e Arjan Spahiut.

I njëjti prokuror ka ardhur në Shqipëri vetëm për çështjen e Toyota Yaris dhe ka kërkuar siguri sepse ka pretenduar që i rrezikohet.

Me eskortë të blinduar lëviz, vendoset në hotel të siguruar nga policia. Edhe pse nuk ka rrezik real për të. Sa herë ka ardhur ka bërë këtë gjë,” tha Hoxha për Opinion.

TE TJERA

spot_img