Doli dhe nuk u kthye më/ Zhduket 16-vjeçarja në Tiranë, e ëma bën denoncimin në polici

Zhduket pa gjurmë një 16-vjeçare në Tiranë.

Nëna e saj, shtetasja me inicialet A.R 32-vjeç, ka shkuar nnë polici duke thënë se vajza është larguar nga shtëpia dhe nuk ka asnjë informacion për të.

Mësohet se denoncimi është bërë para dy ditësh.

Ndërsa sot Policia e Tiranës informon se ka nisur punën për gjetjen e të miturës me inicialet B.Xh., 16 vjeç.

“Më datë 04.12.2021, shtetasja A. R., 32 vjeçe, ka kallëzuar se është larguar nga banesa e saj, vajza e mitur, shtetasja B. Xh., 16 vjeçe. Punohet për gjetjen e saj.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së parë Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale”, bëjnë me dije uniformat blu në njoftimin zyrtar.

TE TJERA

spot_img