Plas keq sherri mes Jozefina Topallit dhe pedagogut: E ke pasur pseudonimin ‘Dizenjatore’

Ish-kryeparlamentarja Jozefinas Topalli u përplas mbrëmjen e djeshme në emisionin ‘Open’ me pedagogun Ergys Mërtirin. Debati nisi kur Topalli iu drejtua Metirit se ju të Bashës keni më shumë hapësirë televizive nga të gjithë.

Kjo gjë është kundërshtuar por ish-nën kryetarja e PD vazhdoi me tej duke e akuzuar Mërtirin se hyn e del nga zyra e Bashës.

Kjo ka tensionuar situatën duke filluar në fyerje dhe akuza, pasi Mërtiri e akuzo Topallin se ke qen bashkëpunëtore e sigurimit të shteti dhe se patur pseudonimin “Dizenjatore”.

Kjo gjë është hedhur poshtë nga ish-kryetarja e Kuvendit duke shpjeguar edhe arsyet e akuzës.

TE TJERA

spot_img