Mateo i vogël mbylli sytë përgjithmonë pasi komshiu i tij Klodian Çalamani i mori jetën, por kujtimet janë gjallë

Ndonëse i vogli Mateo mbylli sytë përgjithmonë, pasi komshiu i tij, Klodian Çalamani, i mori jetën në mënyrën më të egër të mundshme, mbeten pas kujtimet.

Ato, do të përcillen në forma nga më të ndryshmet dhe një ndër to, është dhe portreti i vogëlushit. Sot, në familjen e 8-vjeçarit ka mbërritur një pikturë e madhe.

Piktura me imazhin e Mateos duke buzëqeshur është realizuar nga një djalë nga Shkodra, i cili ka preferuar të mbetet anonim.

Familjarët e Mateos, me gjithë dhimbjen e madhe që janë duke kaluar, kanë mirëpritur dhe falenderojnë nga zemra të riun shkodran për këtë gjest fisnik e tejet domethënës.

TE TJERA

spot_img