“Shkatërrova jetën time!”/ U kap duke u puthur me asistenten e tij, flet për herë të parë ish-ministri

Ish-ministri i Shëndetësisë në Britaninë e Madhe, Matt Hancock,

ka pranuar se ka bërë një gabim të madh, teksa u kap nga kamerat e zyrës duke tradhtuar gruan me asistenten. Ai u kap duke u puthur me ndihmësen e tij, Gina Coladangelo në muajin qershor.

Ai humbi punën kur u zbuluan filmimet, pavarësisht se ajo ishte ndihmësja e tij.

Në intervistën e tij të parë që kur u largua nga posti i sekretarit të shëndetësisë dhe u nda nga gruaja e tij, Hancock u kërkoi falje përsëri atyre që kishte lënduar dhe pranoi se i kishte ‘zhgënjyer njerëzit’.

Duke folur me redaktorin politik të ITV, Robert Peston, Hancock tha: “Epo, siç mund ta imagjinoni, gjëja e parë në të cilën u fokusova ishte jeta ime personale, dhe më pas vendosa që të jap dorëheqjen.
“Shkatërrova jetën time,” tha ai.

TE TJERA

spot_img