HYRJELAJMEKORONAVIRUSVdes nga Covid vajza e deputetit, ishte 8 muajshe shtatzënë, mjekët shpëtojnë...

Vdes nga Covid vajza e deputetit, ishte 8 muajshe shtatzënë, mjekët shpëtojnë fëmijën, por…

Një lajm tejet i rëndë ka ndodhur në Greqi. Vajza e ish-deputetit të PASOK Stathis Koutmeridis, ka ndërruar jetë si pasojë e infektimit nga COVID.

Ajo u sëmur u sëmurë rëndë teksa ishte shtatzënë por fatmirësisht si pasojë e një ndërhyrje, fëmija ka shpëtuar.

Parthena Koutmeridou, 38-vjeçe nuk ishte v aksinuar nga f rika për shkak të shtatzënisë. Siç kishte thënë i ati për protothema.gr, ajo e kishte shtyrë vaksinimin pas një konsulte përkatëse me gjinekologun e saj dhe për t’i paraprirë lindjes.

Parthena (Patti, siç e thërrisnin njerëzit e saj) u sëmur me koronavirus në muajin e shtatë të shtatzënisë dhe gjendja e saj u përkeqësua shumë shpejt,

si pasojë u shtrua në klinikën Agios Loukas në Selanik, ku mjekët kryen një prerje cezariane për të shpëtuar të porsalindurin.

Familja e saj ka bërë thirrje për gjak gjatë dy 24 orëve të fundit, në përpjekje për të mbajtur gjallë gruan 38-vjeçare, por ajo nuk ia doli dhe dha frymën e fundit mëngjesin e sotëm, sipas drejtorit të klinikës, Demosthenes Katsarkas.

TE TJERA

spot_img