“Më jep vrap dy byrekë”, vjedhja më qesharake, ja ku ka ndodhur…

Pronari i një furre që ndodhet në qendër të Vranjës në Serbi, ka denoncuar në polici një tentativë të çuditshme për grabitje.

Sipas tij, një person i paidentifikuar me ar më ka shkuar në furrë, i është afruar pronarit dhe i ka thënë: “Më jep dy byrekë, unë jam pjesëtar i sigurimit të shtetit dhe paratë do t’i jap nesër”.

Siç ka thënë ai më tej, i dyshuari i identifikuar më vonë ka lënë 100 dinarë në banak dhe ka thënë se nesër do t’i sjell edhe 140 të tjera.

Pronari i furrës tha se i gjithë rasti nuk ka përfunduar me dy byrekë, pasi i njëjti burrë është paraqitur në furrë tre orë pas mesnate dhe i ka kërkuar që t’i jepte një bukë të ftohtë sepse ka një qen në shtëpi.

Madje ai ofroi të tregonte letërnjoftimin e tij zyrtar, të cilën bukëpjekësi e refuzoi.

Siç doli më vonë, ai ishte një “zyrtar i rremë” kishte me vete një ar më plastike dhe ishte nën efektin e alko olit.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Prinderit që i bërtasin cdo ditë fëmijëve. Ja pasojat negative që do kenë kur të rriten

Psikologet tregojne se nje nga gabimet qe bejn prinderit...

Pas dy shtatëzanive me binjake doja një bebe tjetër, u habita kur pash cfare me doli ne eko

Një nënë e cila tashmë kishte dy cifte binjakësh...

Autobuzi me 20 femije del nga rruga bie ne humnerë

Një autobus me nëntëmbëdhjetë gjimnazistë është ka dalë nga...

34 vjecarja kujdesej për të moshuarit i vjedh 75 mijë paund nga karta e bankës

Një femer e varur nga bixhozi dhe droga vodhi...