Vaksinim të detyrueshëm për personat mbi 60 vjeç, gjobë 100 € çdo muaj për ata që nuk e bëjnë

Kryeministrit i Greqisë Kyriakos Mitsotakis ka njoftuar sot disa masa të reja anti-covid.

Raportohet se në kuadër të përpjekjeve për të mbrojtur shëndetin publik për t’u përballur me pandeminë pas shfaqjes së variantit Omicron, vaksinimi do të bëhet i detyrueshëm për një grup moshë.

Sipas informacioneve në mediat greke do të shpallet një vaksinim i detyrueshëm për të gjithë grekët mbi 60 vjeç. Sipas të njëjtave informacione, do të gjobitet 100 euro për çdo muaj të gjithë qytetarët mbi 60 vjeç që do të jenë të pavaksinuar.

Sipas informacioneve, gjoba prej 100 eurosh për grekët mbi 60 vjeç që nuk janë të vaksinuar do të konfirmohet çdo muaj përmes zyrës së taksave.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Çfarë nënkuptojnë pikat e bardha në thonj: Sëmundjet dhe…

Ja cilat janë barnat që mund ta shkaktojnë problemin   Njollat...

E habitshme…/ Enkel Demi e thotë troç: Po më çajnë k…

Gazetari dhe shkrimtari i mirënjohur Enkel Demi, i ftuar...

Ilir Shaqiri flet për Luiz Ejllin: Ka qetësinë time dhe batutat e Donaldit dhe duhet ta f…

Ilir Shaqiri ishte i ftuar në emisionin “Më lër...