“Basha, i preferuari i amerikanëve”, Spartak Ngjela nxjerr prapaskenat politike dhe ngre alarmin

Avokat Spartak Ngjela është i mendimit se shpallja ‘non-grata’ i Sali Berishës nga SHBA, i hapur rrugën Lulzim Bashës, i cili është i preferuari i Uashingtonit.

Deklarata e Ngjelës:

“Basha është favorit i Uashingtonit këtu, sepse ka vepruar sipas kërkesës së politikës amerikane. Nuk ka pas një konflikt Basha-Berisha, por Basha me ultimatumin amerikan nxori nga grupi i PD Sali Berishën, sepse është non grata me gjithë familjen për korrupsion dhe një varg shkeljesh penale.

Nëse nuk largohej Berisha, do dilte e gjithë PD “non grata”. Njërin e pranon SHBA, tjetrin nuk e pranon. Shqipëria do prishë marrëdhëniet me SHBA për Sali Berishën?

Këtu ka një lëvizje anti-amerikane të Saliut. E vetmja lëvizje anti-amerikane është ajo e Saliut. Kjo që po bën Saliu, nuk ka ndodhur askund në botë.I ka ardhur ndonjë republikan me potencë që ta takojë. Jo. Edhe thotë se jam republikan”, deklaroi Ngjela.

TE TJERA

spot_img