Sali Berisha sfidon Amerikën, paralajmëron ‘Foltoren’ e rradhës në mes të SHBA-së

Sali Berisha sfidon hapur Shtetet e Bashkuara të Amerikës, pasi ka njoftuar se në datën 5 Dhjetor do të zhvillohet Foltorja me demokratët shqiptarë që jetojnë në SHBA.

Në postimin e publikuar vetë nga Berisha, ish-kryeministri fton të gjithë demokratët që jetojnë në New Jersey, New York, Pennsylvania, Connecticut dhe shtete të tjera që t’i bahskohen në “Marriott Hotel”, në Neë Jersey.

Kujtojmë se Sali Berisha është shpallur “non grata” nga DASH dhe nuk mund të udhëtojë drejt SHBA, ndaj mbetet të shihet se si do të zhvillohet kjo Foltore.

TE TJERA

spot_img