AMBULANCA PERPLASET ME NJE MJET. HUMB JETEN PACIENTJA, TRE TE PLAGOSUR

Anila Bërdaku, 42 vjeçe, ka humbur jetën fatkeqësisht mbrëmjen e djeshme teksa transportohej me ambulancën e Krujës drejt kryeqytetit.

Një aksident i fortë u regjistrua pak pas mesnate në rrugën e Rinasit, ku u përfshinë ambulanca e Krujës dhe një mjet tip Golf 5.

Për pasojë ka humbur jetën pacientja në ambulancë dhe janë plagosur rëndë infermieri me inicialet A.B., 30 vjeç, infermieri i ambulancës, M.B., 32 vjeçe,

e cila ndodhej ne ambulancë, si edhe shtetasi me inicialet Y.G., 22 vjeç. pasagjer në Golf 5.

TE TJERA

spot_img