HYRJELAJMEAKTUALITETStuhia erdhi, por kur do të pushojnë reshjet në vendin tonë?

Stuhia erdhi, por kur do të pushojnë reshjet në vendin tonë?

Prej orëve të vona të mbrëmjes së djeshme pjesa më e madhe e territorit shqiptar është përfshirë nga moti i keq me reshje të dendura shiu dhe në disa zona me stuhi. Por deri sa do të vazhdojë moti i keq mbi vendin tonë?

Pritet që moti me reshje shiu, vranësia dhe stuhi të vazhdojë deri në datë 30 Nëntor.

Më pas reshjet do të rikthehen sërish në datë 1 Dhjetor mbi territorin tonë dhe të gjithë rajonin e Ballkanit.

TE TJERA

spot_img