Bllokohet sërish nga bora rruga Qafë Thore-Theth por ketë here hapet brenda pak oreve

Problemi më i madh në zonën e Thethit ka qene rruga e cila përfundoi dhe u publikua katër javë më parë nga kryeministri Rama.

Por nuk zgjati shumë që historia e bllokimit të këtij aksi të përsëritet duke u bllokuar nga dëbora pa nisur mirë dimri i acartë.

Turiste të huaj dhe shqiptarë, edhe pse të pakët në numër kanë mundur te kalojnë vetëm me ndihmën e banoreve të zonës, ku këto të fundit, dhe me konkretisht Restorant Hotel “Buni i Bajraktarit” beri që rruga të hapej brenda pak orëve dhe sigurisht me vetëfinancim.

Video

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Weee s’kanë fund çudirat! Banorja e BBV lan flokët në lavamanin e kuzhinës (video)

Banorja e “Big Brother VIP Kosova”, Mbresa gjatë mbrëmjes...

“Shqiptarët janë spiuna, më futën në burg”, rrëfehet këngëtari Ermal Fejzullahu

Këngëtari Ermal Fejzullahu dhe moderatori Labi kanë treguar ekperiencën...