HYRJELAJMEPOLITIKËÇupi bën deklaratën e papritur, tregon se kush do të jetë kryetari...

Çupi bën deklaratën e papritur, tregon se kush do të jetë kryetari i PD-së

Analisti Frrok Çupi shprehet se Lulzim Basha e ka detyrim kombëtar të qëndrojë përballë Berishës, Metës e Ramës dhe është i detyruar të qëndrojë në krye të PD-së.

“Gjyqi publik është gjithmonë më i thjeshtë (i referohet foltoreve të Berishës). Basha nuk bie në këtë kurth. Kjo po e tregon të fortë Bashën, sepse e dimë, që po të futesh në zhurmën e foltoreve të Berishës, je i humbur.

Po hyre në rrethin e absurdit, atje vdes. Berisha pikërisht këtë po tenton, do të dijë cilat janë lidhjet e Bashës me Amerikën”.

Sipas analistit, Basha do të qëndrojë në krye të së djathtës deri në zgjedhjet e ardhshme parlamentare, por nuk do t’ia dalë të fitojë.

“Lulzim Basha nuk është titani që do të fitojë gjithçka. Ai do të mbajë kësaj here Partinë Demokratike dhe do të shkojë deri në zgjedhjet e tjera. Po nuk është akoma Lulzim Basha dhe PD-ja për të fituar zgjedhjet”, tha Çupi për Top Talk.

TE TJERA

spot_img