HYRJELAJMEAKTUALITETRikthehen reshjet në Shqipëri! Çadrën me vete sot, priten rebeshe, ja ku...

Rikthehen reshjet në Shqipëri! Çadrën me vete sot, priten rebeshe, ja ku…

Në Shqipëri rikthehen reshjet e shiut, të cilat herë pas here do të jenë në formë rebeshi.

Zonat Perëndimore do të paraqiten me v ranësira të shpeshta gjatë paradites duke gjeneruar herë pas here shira të izoluar, por pjesa tjetër e vendit mbetet me kthjellime dhe vranësira të shpeshta.

Sipas MeteoAlb, pas mesditës vranësirat do të shtohen në edhe në pjesën tjetër të Shqipërisë duke gjeneruar rrebeshe afatshkurtër.Temperaturat e ajrit rriten lehtë në orët e para të ditës duke shënuar 5°C ndërsa mesdita sjellë rënie ku vlera maksimale zbret në 23°C.

Era do të fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi 55 km/h nga drejtimi Jugor duke sjell në brigjet detare dallgëzim mbi 4

TE TJERA

spot_img