HYRJELAJMEAKTUALITETDimri po vjen, tashmë bëhuni gati për stuhi dhe temperatura të ulëta

Dimri po vjen, tashmë bëhuni gati për stuhi dhe temperatura të ulëta

Ditëve të ngrohta si duket po iu vjen fundi, pasi temperaturat e larta të pazakonta për stinën do të zëvendësohen me reshje shiu.

Moti i keq me reshje dhe stuhi pritet të fillojë nga dita e nesërme, duke filluar kështu dimri i vërtet.

Zonat që do të preken nga moti i keq janë pjesa jugore, ultësira perëndimore dhe veriperëndimore dhe më pas i gjithë territori.

Temperaturat e ulëta dhe reshjet e shiut do të zgjasin deri në fundjavën që vjen.

TE TJERA

spot_img