U puthën në mes të studios, Sadetja: Mos shikoni makinat luksoze se…

Sadetja e ka pranuar ftesën e Sabriut në “Ka Një Mesazh Për Ty” dhe është bërë pjesë e programit “E Diela Shqiptare” në Tv Klan.

Tejet e lumtur, ajo është shprehur se ka pasur një jetë mjaft të bukur pasi në rrugëtimin e saj ka pasur dhe ka përkrah një burrë të mrekullueshëm.

E pyetur se kur ja kanë sjellë mesazhin, Sadetja ka treguar se ftesën e ka marrë të martën dhe gjatë këtyre ditëve ka menduar shumë se kush mund të fshihet pas kësaj surprize.

Ardit Gjebrea: Kush ju ka ardhur në mendje?

Sadetja: Fillimisht në mendje më ka ardhur bashkëshorti se atë e kam shumë përzemër sepse më ka mbajtur shumë mirë.

Ardit Gjebrea: Fëmijët ku i ke?

Sadetja: Fëmijët i kam në Greqi, dy i kam këtu në Shqipëri.

Ardit Gjebrea: Thua të kenë ardhur nga Greqia?

Sadetja: Jo, nuk e di.

Ardit Gjebrea: Jo, nuk janë fëmijët, të garantoj.

Sadetja: Epo, nëse nuk janë fëmijët do të jetë bashkëshorti ose vëllai. Bashkëshortin e kam fiksim sepse më ka shpëtuar jetën sepse pas 24-25 vjetësh më filloi kolla. Nuk ka lënë vend pa më çuar këtu në Shqipëri, pastaj u hapën vizat e vajtëm në Greqi që të më vizitojë. Ai nuk ka lënë vend pa më vizituar. Në Greqi u shërova, shpëtova.

Ardit Gjebrea: Tani ta shohim së bashku se kush të ka ftuar…

Sadetja: Është bashkëshorti im.

Ardit Gjebrea: Po ku e shikon, ti vetëm një unazë shikon?

Sadetja: Unazën vetëm bashkëshorti ta sjell.

Ardit Gjebrea: Si e ka emrin?

Sadetja: Sabri

Sabriu: Flori do të të them sepse të kam thënë gjithmonë.

Sadetja: Edhe unë ashtu të kam ty.

Sabriu: Të kam sjellë këtu që të jap një mesazh publik për arsye se kemi kaluar një jetë të tërë bashkë, prej 50 vjetësh dhe kam një brengë të madhe sepse e nise shkollën dhe nuk e bitise.

Sadetja: Atë mos e përmend sepse shkollën dhe unë përderisa m’u sëmur vjehrra dhe iku nuk ju lija dot ju dhe të shkoja në shkollë, jam mëse e lumtur.

Sabriu: Por unë e kam thikë në zemër sepse kam qenë mësues vetë dhe ty zëre se të kam pasur nxënëse, por edhe në jetë e shkëlqyer ke qenë. Të kam zemër dhe të kërkkoj falje botërore.

Sadetja: Të kam falur me mijëra herë sepse kam kaluar një jetë të lumtur dhe shkollën ta kisha filluar s’do isha qenë kaq e lumtur sa jam tani.

Sabriu: Kemi kaluar një jetë, siç thotë ai filmi turk, kudo bashkë, gjithmonë bashkë. Për këtë mendova një unazë për 50-vjetorin, edhe 50 të tjera.

Sadetja: Faleminderit, të dy bashkë. U bëj thirrje të gjithë gocave dhe djemve të mos shikojnë makinat luksoze e pasuri e vilë e pallate, por të gjejnë njeriun e zemrës./tvklan.al

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Horoskopi Dhjetor 2022 nga Branko. Cilat janë shenjat që përkëdhel fati në muajin e fundit të vitit

  Horoskopi Branko, Dashi   Muaji dhjetor do të jetë një pararojë...

Dasma kthehet në tragjedi, këngëtari ndërron jetë pak orë pas martesës

Kantautori Jake Flint ka ndërruar jetë vetëm pak orë...

Dikur e varfër dhe me kredi, ja sa është pasuria e Bebe Rexhës në ditën e sotme

Këngëtarja shqiptare, Bebe Rexha është ylli që fshihet pas...